чин подячного Молебню в дні державних свят україни

ТРЕБНИК

Священик починає:

Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 132

Як то добре і як то гарно, коли брати живуть у згоді! Як миро на голові, що сходить на бороду, на бороду Ааронову, що сходить на краї одежі його. Як роса єрмонська, що спадає на гори Сионські. Бо там посилає Господь благословення і життя навіки.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Диякон виголошує єктенію:

В мирі Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

За мир усього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю і страхом Божим входять до нього, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

За владику і отця нашого Блаженнійшого Митрополита (ім’я) і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за увесь причет і людей Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

За Богом бережену Україну нашу, владу і військо її Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

За місто (село) наше і за всяке місто, село і країну, і тих, що по вірі живуть у них, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

Щоб Господь Бог з великої милості Своєї дарував народу нашому однодумність і мир,  і зусилля всіх людей України нашої на благо власної держави спрямував, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

Щоб Творець і Вседержитель наш дарував владі українській соломонову мудрість, щиру любов та турботу про ввірених їй людей та направляв думки і діла очільників народу нашого до примноження добра і справедливості, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

Щоб Всемилостивий Господь дарував воїнам нашим мужність та силу вірно Батьківщину від супротивників її обороняти, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

Щоб Людинолюбний Господь визволив Україну нашу і побожних людей її від підступу видимих і невидимих ворогів, які зло чинять народу та державі нашій, і всіх нас у покаянні, братолюбності та благочесті утвердив, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Хор: Господи, помилуй

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію зі всіма святими пом’янувши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богу віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Священик: Бо Тобі належить всяка слава, честь і поклоніння, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Бог Господь:

Диякон: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Прославляйте Господа, бо Він Милосердний, бо повіки ласка Його.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Обступили й оточили мене, я ж іменем Господнім переміг їх.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Не умру, а житиму і повідатиму про діла Господні.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Камінь, що занедбали будівничі, став в основу вугла. Від Господа це сталося, і дивне воно в очах наших.

І співаємо тропар:

глас 1:

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемо­гу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас – оселю Твою.

[Після тропаря можуть бути заспіви звичайні з молитовними проханнями до Господа Бога, Пресвятої Богородиці, святих землі Української і всіх святих, один раз або тричі.

Якщо були заспіви, то завершує хор: І нині… Моліть Бога за нас всі святі землі Української, бо ми щиро звертаємося до вас, скорих помічників і молитвеників за душі наші.]

Диякон: Будьмо уважні.

Священик: Мир усім.
Читець: І духові твоєму.

Прокимен, глас 4: Співаю Господу, що благодіяв мені, і співаю в ім’я Господа Вишнього.
Стих: Зрадіє серце моє за спасіння Твоє.

Диякон: Премудрість.
Читець: До євреїв святого апос­тола Павла читання (зач.329 від половини: Євр.11,:24-26,32-40; 12:1-2).
Диякон: Будьмо уважні.

Читець:
Браття! Вірою Мойсей, досягнувши віку, відмовився називатися сином дочки фараонової і захотів краще страждати з народом Божим, ніж мати тимчасову гріховну насолоду, і ганьбу Христову вважав більшим для себе багатством, ніж єгипетські скарби; бо він дивився на нагороду. І що ще скажу? Не вистачить мені часу, щоб розповісти про Гедеона, про Варака, про Самсона та Ієффая, про Давида, Самуїла та (інших) пророків, які вірою перемагали царства, творили правду, одержували обітниці, затуляли пащі левів, гасили силу вогню і уникали вістря меча, зміцнювалися від немочі, були сильні на війні, проганяли полки чужинців; жінки одержували померлих своїх воскреслими; інші ж замучені були, не прийнявши визволення, щоб одержати краще — воскресіння; інші зазнали наруги та ран, а також кайданів і в’язниць, були побиті камінням, перепилювані, зазнавали катування, помирали від меча, тинялися в овечих і козячих шкурах, терплячи нестатки, скорботи, озлоблення; ті, яких увесь світ не був достойний, блукали по пустелях і горах, по печерах та ущелинах землі. І всі ці, засвідчені у вірі, не одержали обіцяного, тому що Бог передбачив про нас щось краще, щоб вони не без нас досягли досконалости. Тому і ми, маючи довкола себе таку хмару свідків, скиньмо з себе всякий тягар і гріх, який нас обплутує‚ і з терпінням підемо на подвиг‚ який чекає на нас, дивлячись на Начальника і Виконавця віри Ісуса.

Священик: Мир тобі.
Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість. Алилуя, глас 8.
Хор: Алилуя (тричі).

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Від Іоанна святого Євангелія читання (зач.52: Ін.15:17-16:2).
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.

Священик:

Сказав Господь: Це заповідаю вам, щоб ви любили один одного. Якщо світ вас ненавидить, знайте, що Мене перше, ніж вас, зненавидів. Якби ви були від світу, то світ любив би своє; а оскільки ви не від світу, але Я обрав вас від світу, тому ненавидить вас світ. Пам’ятайте слово, яке Я сказав вам: раб не більший за господаря свого. Якщо Мене гнали, то гнатимуть і вас; якщо Мого слова дотримувались, будуть дотримуватись і вашого. Та все те чинитимуть вам за ім’я Моє, тому що не знають Того, Хто послав Мене. Якби Я не прийшов і не говорив їм, то не мали б гріха; а тепер не мають виправдання за гріх свій. Хто ненавидить Мене, той ненавидить і Отця Мого. Коли б Я не творив серед них діл, яких ніхто інший не створив, то не мали б гріха; а тепер і бачили, і зненавиділи й Мене, і Отця Мого. Але нехай справдиться слово, написане в законі їхньому: зненавиділи Мене даремно. Коли ж прийде Утішитель, Якого Я пошлю вам від Отця, Дух істини, Який від Отця виходить, Він буде свідчити про Мене. Також і ви будете свідчити, бо ви спочатку зі Мною. Це сказав Я вам, щоб ви не спокусилися. Виженуть вас із синагог; прийде навіть час, коли всякий, хто вбиватиме вас, буде думати, що тим він служить Богові.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон проголошує єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Владику і отця нашого Блаженнійшого (ім’я), і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), за братів наших священиків, священномонахів і за все у Христі братство наше.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Богом бережену Україну нашу, владу і військо її, щоб ми тихе і мирне життя прожили у всякому благочесті і чистоті.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

За великі благодіяння, що були для рабів Твоїх і для України нашої з роду в рід, подяку Тобі приносимо, і як Господа і Благодійника Тебе хвалимо, славимо, оспівуємо і величаємо, з любов’ю взиваючи: незалежність держави Української, яку Ти благословив, всесильно утверди, всякому доброму ділу сприяй, а від усякого зла збережи – молимось Тобі, Вседержителю, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Господи, Боже наш, у промислі Твоєму всесильний і у милості Твоїй всещедрий, подай рабам твоїм, владі, війську та всьому народові українському однодумність, згоду та мир, а над ворогами і супротивниками, що сіють розбрат і ворожнечу, – скору перемогу, направ думки і діла наші на творення всього, що  для кращого майбутнього народу та держави нашої потрібне, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

За словом улюбленого ученика Твого, Господи, що «Бог є любов, i хто перебуває в любові, перебуває в Бозі і Бог у ньому», зі щирими сльозами благаємо Тебе: подай народу українському нелицемірну любов до Тебе, нашого Творця і Промислителя, і кожному з нас до ближнього свого, щоби розділення та чвари ми долали, а єдність і згоду примножували, щоб у любові та однодумності для Церкви Твоєї святої Православної та для держави Української ми щиро трудилися і за Твоїм благословенням молитвами всіх святих землі Української у мирі та благочесті завжди перебували, молимось Тобі, вислухай нас і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик промовляє молитву:

Диякон: Ще і ще за Батьківщину нашу Україну Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи Ісусе Христе, Спасителю наш преблагий! Поглянь милостивим оком на Церкву і на народ Твій! Бо ми люди Твої, Владико, і просимо за молитвами Пречистої Твоєї Матері та заступництвом святих землі Української – усім нам подай духа мудрості та благочестя, духа любові до матері нашої єдиної i неподільної України та один до одного.

Владико Людинолюбний, Який зруйнував мури ворожнечi та мир подав родові людському! Даруй i нині мир рабам Твоїм; вкорени в нас страх Твій i утверди любов один до одного; згаси всякий розбрат, відверни всі спокуси та незгоду.

Настав Господи тих, хто при владі стоїть, і весь народ наш український, про нашу державу, про військо, Церкву i всіх людей добре дбати. Силою Хреста Твого зміцни державу i воїнство наше та захисти від підступів супротивників.

Милосердний Спасителю, захисти здоров’я тих, хто на Тебе уповає, припини всяку пошесть згубну. Лікарю душ і тіл наших, дай одужання тим, що хворіють, і підведи їх з ложа недуги та страждань. Благослови, Господи, укріпи і захисти Своєю благодаттю усіх тих, хто з благодійністю і жертовністю піклується про хворих вдома чи в лікарнях.

Благаємо Тебе, Боже, за братів i сестер наших, за воїнів наших, за вдовиць, за сиріт, за скалічених i немічних, i за всіх, хто Твого милосердя та допомоги Твоєї потребують. Особливо ж просимо за тих, хто від війни та нашестя чужинців постраждали, хто у полоні та несправедливому ув’язненні перебувають – від кайданів i в’язниці визволи i від усякого лиха порятуй їх.

Благослови Господи Україну, Президента, владу і військо та весь народ її, і усіма благами, духовними і земними, за потребою обдаруй. Бо Ти єдиний Всесильний і Людинолюбний, і Тобі ми славу возсилаємо, з Отцем і Святим Духом, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Або інша молитва за Україну:

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І виголошує священик відпуст, а після відпусту співаємо хором або весь народ.

Христос, істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері, заступництвом Архистратига Божого Михаїла і інших чесних Небесних сил безплотних, святого славного і всехвального апостола Андрія Первозванного, основоположника Української Православної Церкви, святих благовірних князів Київських Оскольда, Володимира, Ольги, Ярослава Мудрого та інших благовірних князів і правителів наших, святителів митрополитів Київських і всієї Руси Михаїла, Іларіона, священномученика Макарія, Петра (Могили), Іова і всіх святителів землі Української, преподобних і богоносних отців наших Антонія і Феодосія і всіх чудотворців Києво-Печерських, преподобних Іова і Амфілохія Почаївських, Іова і Феодосія Манявських, Меркурія Чернігівського і всіх преподобних отців і матерів наших, святих новомучеників і сповідників, що у ХХ столітті від гоніння безбожних постраждали, всіх святих, на землі Українській прославлених і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Благий і Людинолюбний.

Хор: Амінь.

І співаємо хором або весь народ:

Боже великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.

Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до краю,
Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже єдиний,
Нам Україну храни,
Всі Свої ласки-щедроти
Ти на люд наш зверни.

Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світу,
Щастя дай, Боже, народу
І многая, многая літа.