Молебень за недужих, багатьох або одного

ТРЕБНИК

Священик починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 70

На Тебе, Господи, я надіюся, не дай мені осоромитися повік. Правдою Твоєю врятуй мене і визволи мене, прихили до мене вухо Твоє і спаси мене. Будь мені Богом Захисником, Твердинею пристановища, щоб спасти мене. Боже мій, визволи мене з руки нечестивого, з руки беззаконника, що гнобить мене. Бо Ти надія моя, Господи Боже мій, надія моя від юності моєї. В Тобі утвердився я від утроби матері моєї, від народження мого Ти мій покровитель, і Тобі хвала моя завжди. Для багатьох я був наче диво, але Ти тверда моя надія. Нехай наповняться уста мої хвалою Тобі, щоб я оспівував славу Твою і кожний день величність Твою. Не покинь мене в часи старості, коли буде покидати мене сила моя. Не залиши мене. Бо вороги мої говорять проти мене, і ті, що підстерігають душу мою, радяться між собою, кажучи: Бог покинув його, переслідуйте і схопіть його, бо нема визволителя. Боже, не віддаляйся від мене. Боже, на поміч мені прийди. Нехай осоромляться, не­хай щезнуть всі, що повстали на душу мою. Нехай покриє сором і безчестя тих, що шукають загибелі моєї. А я завжди буду надіятися на Тебе і при­множувати всяку похвалу Тобі. Уста мої будуть звіщати правду Твою, кож­ний день благодіяння Твої, що їм я не знаю числа. Завжди буду думати про силу Господа Бога, згадувати правду Твою. Тільки Твою, Боже. Ти навчив мене від юності моєї, і донині я спові­щаю про чудеса Твої. І до старості, і до сивини не покинь мене, Боже, доки не розкажу про силу Твою всьому наро­дові і всім майбутнім про могутність Твою. Правда Твоя, Боже, до небес. Великі діла вчинив Ти; Боже, хто по­дібний до Тебе? Ти посилав на мене люту біду, але знову оживляв мене і з безодні землі виводив мене. Ти по­казав на мені правосуддя Твоє, але, обернувшись, Ти втішав мене і з без­одні землі знову виводив мене, тому буду прославляти Тебе знову між на­родами, на струнних органах славити істину Твою, Боже. Буду оспівувати Тебе на гуслях, Святий Ізраїлів. Раді­ють уста мої, коли співаю Тобі, і душа моя, яку Ти визволив, і язик мій що­дня будуть прославляти правду Твою, бо осоромлені ті, що шукали загибелі мені.

Далі, якщо може – недужий, а ні – то священик читає:

Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого.
І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків.
Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Іс­тинного, рожденного, несотворенного, Єдиносущного з Отцем, що через Ньо­го все сталося.
Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком.
І розіп’ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований.
І воскрес на третій день, як було написано.
І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця.
І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця сходить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків.
В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву.
Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів.
Чекаю воскресіння мертвих і життя будучого віку.
Амінь.

Диякон виголошує єктенію:

В мирі Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир усього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб простив всяку провину вільну і невільну рабам Своїм (імена) і милостивим був до них, Господу по­молимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб ради благосердя і милості Своєї гріхів юності і невідання їх не пом’янув, але милостиво здоров’я їм дарував, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб не відкинув усердного бла­гання рабів Своїх, що з нами молять­ся, але милостиво вислухав, і Поблаж­ливим, Милостивим, Людинолюбним був до них і здоров’я подав, Гос­поду помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб, як колись розслабленого словом Божественної Своєї благодаті, скоро недужих рабів Своїх підняв з постелі і здоров’я дарував, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб відвідав їх завітанням Свя­того Свого Духа; і зцілив всяку недугу і всяку хворобу, що в них перебуває, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб милостиво, як хананеянку, вислухав голос молитви недостойних рабів Своїх, що до Нього взивають, і, як дочку її, помилував і зцілив хворих ра­бів Своїх (імена), Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб визволив нас від усякої скорботи, гніву, небезпеки та недолі, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Хор: Господи, помилуй.

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію зі всіма святими пом’янувши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Виголос: Бо Ти Бог милості, щедрот і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Ду­хові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Тропар, глас 4
Ти єдиний, Христе, скорий у заступництві, скоро відвідай з висоти стражденних рабів Твоїх, визволи від недуг і гірких хвороб, підніми їх, молитвами Богородиці, щоб вони оспівували Тебе і безперестанно сла­вили, єдиний Людинолюбче.

Кондак, глас 2
Тих, що лежать хворими на посте­лі і смертною раною уязвлені, підні­ми, як колись підняв Ти, Спасе, Пет­рову тещу і розслабленого, що його носили на постелі; так і нині, Мило­сердний, відвідай тих, що страждають, і зціли; бо Ти єдиний взяв на Себе недуги і хвороби роду нашого, і все можеш як Многомилостивий.

Диякон: Будьмо уважні.

Священик: Мир усім.
Читець: І духові твоєму.

Прокимен, глас 7: Помилуй мене, Господи, бо я немічний, і зціли мене, Господи, бо стривожилися кості мої.
Стих: Бо хто ж після смерті буде згадувати Тебе?

Диякон: Премудрість.
Читець: Соборного послання святого апос­тола Якова читання (зач.57: Як.5:10-16).
Диякон: Будьмо уважні.

Читець:
Браття, візьміть за приклад тяжкі страждання і довготерпіння пророків, які говорили ім’ям Господнім. Ось ми ублажаємо тих, які терпіли. Ви чули про терпіння Іова і бачили кінець його від Господа; бо Господь вельми Милостивий і Щедрий. Перш за все, браття мої, не кляніться ні небом, ні землею, ні іншою якою клятвою, а нехай буде у вас: “так, так” і “ні, ні”, щоб вам не зазнати осуду. Якщо хто з вас тяжко страждає, нехай молиться. Хто в до­брому настрої, нехай співає псалми. Чи хто з вас занедужає, нехай покличе пресвітерів Церкви і нехай помоляться над ним, помазавши його оливою в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підведе його Господь; і, якщо він гріхи вчинив, простяться йому. Отже, признавайтесь один одному в про­винах і моліться один за одного, щоб вам зцілитися, бо багато може щира молитва праведного.

Священик: Мир тобі.
Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість. Алилуя, глас 8.
Хор: Алилуя (тричі).

Стих: Господи, не суди мене в ярості Твоїй.
Хор: Алилуя (тричі).

Стих: Спаси мене ради милості Твоєї.
Хор: Алилуя (тричі).

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Від Матфея святого Євангелія читання (зач.25: Мф.8:5-13).
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.

Священик:
Одного разу, коли Ісус увійшов до Капернаума, підійшов до Нього сотник і благав Його; Господи, слуга мій вдома лежить розслаблений і тяжко страждає. І говорить йому Ісус: Я прийду і зцілю його. Сотник же у відповідь сказав: Господи! Я недостойний, щоб Ти увійшов під по­крівлю мою; але промов тільки сло­во, і видужає слуга мій. Бо і я – лю­дина підвладна, але, маючи під со­бою воїнів, кажу одному: іди, і йде; і другому: прийди, і приходить; і слузі моєму: зроби це, і зробить. Почувши це, Ісус здивувався і сказав тим, що йшли за Ним: істинно кажу вам, і в Ізраїлі не знайшов Я такої віри. Кажу ж вам, що багато прийдуть зі сходу й заходу і возляжуть з Авраамом, Ісааком і Яковом у Царстві Небесному; а сини Царства вигнані будуть у пітьму непроглядну: там буде плач і скрегіт зубів. І сказав Ісус сотникові: іди, і як вірував ти, нехай буде тобі. І одужав слуга його в ту ж мить.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон проголошує єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Лікарю душ і тіл, усердно в серці скорботному до Тебе припадаємо і зі сльозами взиваємо до Тебе: зціли хвороби, вилікуй страсті душ і тіл рабів Твоїх (імена), і прости їм, як Милосердний, всі провини вільні і невільні, і скоро підніми з постелі хвороби, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ти не бажаєш смерті грішників, але щоб вони навернулись і стали живими, змилосердься і помилуй рабів Твоїх (імена), Милостивий; заборони хвороби, віджени всіляке страждання і всякий недуг, і простягни міцну Твою руку, і, як Іаірову дочку від хво­роби визволив, здоровими вчини, мо­лимось Тобі, вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ти вогневицю Петрової тещі доторканням Твоїм зцілив, і нині люто страждаючих рабів Твоїх (іме­на) хворобу милосердям Твоїм зціли, здоров’я їм скоро подаючи, усердно молимо Тебе, Джерело зцілень, вислу­хай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Єзекієві сльози, Манасієве і ніневітян покаяння, і Давидове сповіда­ння Ти прийняв і скоро їх помилував; і наші усердні молитви, що до Тебе приносимо, прийми, Всеблагий Царю, і, як Милосердний, помилуй дуже хворих рабів Твоїх, здоров’я їм даруй, зі сльозами молимо Тебе, Джерело життя і безсмертя, вислухай і скоро помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Священик промовляє молитву:

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Владико Вседержителю, Святий Царю, Ти караєш, але не умертвляєш, утверджуєш тих, що падають, і піднімаєш повалених, зціляєш тілесні скорботи людей. Мо­лимося Тобі, Боже наш, недужих рабів Твоїх (імена) відвідай милістю Твоєю, прости їм всякий гріх вільний і невільний. Так, Госпо­ди, цілющу Твою силу з небес пошли, доторкнися до тіла, погаси вогневицю, вгамуй пристрасті й усяку неміч при­ховану. Будь Лікарем рабів Твоїх (імена), підніми їх з постелі хвороби і з ложа страждання цілими і здоровими, даруй їх Церкві Твоїй, щоб вони догоджали на благо і чинили волю Твою.

Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Ду­хові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І виголошує священик відпуст.