Молебень подячний

ТРЕБНИК

Священик виголошує:

Слава Святій і Єдиносущній, і Нероздільній Тройці, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 117

Прославляйте Господа, бо Він Благий, бо повіки милість Його. Нехай же промовить дім Ізраїлів, що Господь Благий, і повіки милість Його. Нехай говорить дім Ааронів, що Господь Благий, і повіки милість Його. Нехай говорять всі, що бояться Господа, бо Він Благий, і повіки милість Його. У скорботі взивав я до Господа, і Він почув мене, і вивів мене на простір. Господь мій помічник, і я не боюся, що зробить мені людина. Господь мій помічник, і я сміливо дивлюся на ворогів моїх. Краще надіятися на Господа, аніж надіятися на людину. Краще уповати на Господа, аніж покладатися на князів. Обступили й оточили мене, я ж іменем Господнім переміг їх. Оточили мене, але я іменем Господнім подолав їх, обсіли мене, наче бджоли соти, розгорілися, як вогонь у сухому терні, але я іменем Господнім подолав їх. Вони били мене, щоб я впав, але Господь підтримав мене, Господь – моя сила і пісня моя, і став моїм спасінням. Голос радості і спасіння в оселях праведників. Правиця Господня дає їм силу, правиця Господня піднесла мене, правиця Господня дала мені силу. Не умру, а житиму і повідатиму про діла Господні. Караючи, покарав мене Господь, але смерті не віддав мене. Відчиніть мені врата правди, і я ввійду ними і прославлю Господа. Ось врата Господні; праведні увійдуть ними, прославляю Тебе, Господи, що Ти почув мене і став моїм спасінням. Камінь, що занедбали будівничі, став в основу вутла. Від Господа це сталося, і дивне воно в очах наших. Цей день, його ж створив Господь, радіймо й веселімось в нім. О Господи! Спаси, о Господи! Допоможи. Благословен, хто йде в ім’я Господнє. Благословляємо вас із дому Господнього. Бог Господь і явився нам. Вчиніть свято, несіть жертви до Жертовника Господнього. Ти – Бог мій, буду хвалити Тебе. Ти Бог мій, буду славити. Бо Ти почув мене і став моїм спасінням. Прославляйте Господа, бо він Благий, бо повіки милість Його.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Диякон виголошує єктенію:

В мирі Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир усього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За владику і отця нашого Блаженнійшого Митрополита (ім’я), і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за ввесь причет і людей Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За Богом бережену Україну нашу, за владу і військо її Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За місто наше (село наше або святий монастир наш) і за всяке місто, село і країну, і за тих, що по вірі живуть у них, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За добре поліття, за врожай плодів земних і за часи спокійні Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За подорожніх, за недужих, знеможених та поневолених і за спасіння їх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб милостиво нинішню подяку і благання недостойних рабів Своїх в Наднебесний Свій Жертовник прийняв і милостиво помилував нас, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб не зневажив подяку недостойних рабів Своїх за даровані Його благодіяння, у смиренному молінні просимо; і нехай воно буде Йому благоприємним, як кадило благовонне і всепалення багате, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб і нині почув голос моління недостойних рабів Своїх, і добрий намір і бажання вірних Своїх на добро завжди сповняв, і завжди, як Милосердний, благоді’яв нам, і в Церкві Своїй святій, і всякому вірному рабу Своєму прохання дарував, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб визволив Церкву Свою святу і рабів Своїх (імена), і всіх нас від усякої скорботи, гніву, небезпеки та недолі, і від усіх ворогів, видимих і невидимих; здоров’я ж з довголіттям, і миром, і ангелів Своїх оточенням вірних Своїх завжди охороняв, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю Благодаттю.
Хор: Господи, помилуй.

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію зо всіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Священик: Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

БОГ ГОСПОДЬ:

Диякон: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Прославляйте Господа, бо Він Милосердний, бо повіки ласка Його.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Обступили й оточили мене, я ж іменем Господнім переміг їх.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Не умру, а житиму і повідатиму про діла Господні.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Камінь, що занедбали будівничі, став в основу вугла. Від Господа це сталося, і дивне воно в очах наших.

І співаємо тропарі:

глас 4:

Ми, недостойні раби Твої, Господи, дякуємо за великі благодіяння, що були на нас; славлячи Тебе, хвалимо, благословляємо, дякуємо, оспівуємо і величаємо Твоє милосердя, і з рабською любов’ю взиваємо до Тебе: Благодателю, Спасе наш, слава Тобі.

глас 3:

Слава…

Твоїх благодіянь і дарів даром, як раби недостойні, сподобилися, Владико; до Тебе усердно прибігаючи, подяку по силі приносимо, і Тебе, Благодійника і Творця славлячи, взиваємо: слава Тобі, Боже Милосердний.

І нині...

Богородице, християн помічниця, Твоє заступництво отримавши, раби Твої, подячно Тобі співаємо: радуйся, Пречиста Богородице Діво, від всіх бід Твоїми молитвами завжди нас визволяй, Єдина скора заступниця.

Диякон: Будьмо уважні.

Священик: Мир усім.
Читець: І духові твоєму.

Прокимен, глас 4: Співаю Господу, що благодіяв мені, співаю імені Господа Вишнього.
Стих: Зрадіє серце моє у спасінні Твоєму.

Диякон: Премудрість.
Читець: До ефесян святого апос­тола Павла читання (зач.229-230: Еф.5:9-24).
Диякон: Будьмо уважні.

Читець:

Браття, робіть як діти світла, бо плід Духа є у всякій доброті, праведності та істині. Випробовуйте, що є угодне Богові, і не беріть участі в неплідних ділах темряви, але викривайте. Бо про те, що вони роблять таємно, соромно і говорити. Все ж те, що викривається, стає явним від світла, бо все, що стає явним, є світло. Тому сказано: «Встань, сплячий, і воскресни з мертвих, і освітить тебе Христос». Отже, глядіть, робіть обережно, не як нерозумні, а як мудрі, цінуючи час, бо дні лукаві, отже, не будьте нерозсудливі, а пізнавайте, що є воля Божа. І не впивайтеся вином, від якого буває розпуста; а наповнюйтеся Духом, повчаючи самі себе псалмами та славословленнями і піснеспівами духовними, співаючи і прославляючи в серцях ваших Господа.

Браття, дякуйте завжди за все Богу й Отцю, в ім’я Господа нашого Ісуса Христа, підкоряючись один одному в страху Божому. Жінки, коріться своїм чоловікам, як Господу, бо чоловік є голова жінки, як і Христос глава Церкви, і Він же Спаситель тіла. Але як Церква підкоряється Христу, так і жінки своїм чоловікам у всьому.

Читець: До коринфян святого апос­тола Павла читання (зач.172: 2 Кор.2:14-17,3:1-3).
Диякон: Будьмо уважні.

Читець:

Браття, дяка Богові, Який завжди дає нам торжествувати у Христі і пахощі пізнання про Себе розповсюджує через нас у всякому місці. Бо ми Христові пахощі Богові в тих, що спасаються, і в тих, що гинуть. Для одних запах смертоносний – на смерть, а для інших запах животворчий – на життя. І хто здатний до цього? Бо ми не спотворюємо слова Божого, як багато хто, але проповідуємо щиро, як від Бога, перед Богом, у Христі. Невже нам знову знайомитися з вами! Невже потрібні для нас, як для деяких, схвальні послання до вас або від нас? Ви – наше послання, написане у серцях наших, яке пізнають і читають усі люди; ви показуєте собою, що ви – послання Христове, через служіння наше, написане не чорнилом, але Духом Бога Живого, не на кам’яних скрижалях, але на плотських скрижалях серця.

Священик: Мир тобі.

Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість. Алилуя, глас 8.
Хор: Алилуя (тричі).

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Від Луки святого Євангелія читання (зач.85: Лк.17:12-19).
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.

Священик:

Одного разу, коли Ісус входив в одне село, зустріли Його десять чоловік прокажених, які зупинилися віддалік. І вони гучним голосом говорили: Ісусе, Наставнику, помилуй нас. Побачивши їх, Він сказав їм: підіть покажіться священикам. І коли вони йшли, очистилися. Один же з них, побачивши, що зцілився, повернувся, гучним голосом прославляючи Бога, і припав лицем до ніг Його, віддаючи Йому хвалу; і це був самарянин. Тоді Ісус сказав: чи не десять очистилися? Де ж дев’ять? Чому вони не повернулися віддати славу Богові, тільки іноплемінник цей? І сказав йому: встань, іди; віра твоя спасла тебе.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон проголошує єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Владику і отця нашого Блаженнійшого (ім’я), і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), за братів наших священиків, священномонахів і за все у Христі братство наше.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Богом бережену Україну нашу, владу і військо її, щоб ми тихе і мирне життя прожили у всякому благочесті і чистоті.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Дякуючи зі страхом і трепетом, як раби недостойні, Твоєму милосердю, Спасе і Владико наш, Господи, за Твої благодіяння, що Ти вилив сповна на рабів Твоїх, припадаємо, славослів’я Тобі, як Богу, приносимо і щиро взиваємо: визволи від усіх бід рабів Твоїх, і завжди, як Милостивий, виконуй благі бажання всіх нас, смиренно молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Як нині милостиво почув молитви рабів Твоїх, Господи, і явив на них милосердя Твоєї людинолюбності, так і в подальшому, не зневажаючи, сповни на славу Твою всі добрі бажання вірних Твоїх, і яви всім нам багату милість Твою, всі нам провини відпускаючи, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Благоприємною, як кадило благовонне і як всепалення багате, нехай буде, Всеблагий Владико, подяка ця наша перед величчю слави Твоєї, і посилай завжди, як Милосердний, рабам Твоїм багаті милості і щедроти Твої, і від всякого спротиву видимих і невидимих ворогів Церкву Твою святу (монастир цей або місто це, або село це) визволи; людям же Твоїм всім безгрішне зі здоров’ям довголіття і успіх у всіх доброчинствах даруй, молимось Тобі, Всещедрий Царю, милостиво вислухай і скоро помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

 

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик промовляє молитву:

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи Ісусе Христе, Боже наш, Боже всякого милосердя і щедрот, Твоя милість безмірна і людинолюбність – недослідима безодня; до Твоєї величності припадаючи, зі страхом і трепетом, як раби недостойні, подяку Твоєму милосердю за Твої благодіяння, що були на рабах Твоїх, нині смиренно приносимо, як Господа, Владику і Благодійника славимо, хвалимо, оспівуємо, величаємо і, припадаючи, знову дякуємо, Твого безмірного і невимовного милосердя смиренно благаємо, щоб нині моління рабів Твоїх прийняв і милостиво сповнив їх, і в подальшому всіх вірних Твоїх рабів, що любов’ю до Тебе і ближніх і в усіх доброчинствах живуть, одержувати сподоби; Церкву Твою святу і місто це (або монастир цей або село це) від усяких злих обставин визволяй і мир та спокій їм даруй. Тобі, з Безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим і Благим і Єдиносущним Твоїм Духом, в Єдиному єстві славимому Богу, завжди подяку приносити, і славословити, і оспівувати сподоби.

І потім голосно виголошує:

Слава Тобі, Боже, Благодійнику наш, на віки віків.

Хор: Амінь.

Далі співається славослів’я велике:

Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління. Хвалимо Тебе, благословимо Тебе, поклоняємось Тобі, прославляємо Тебе, дякуємо Тобі ради великої слави Твоєї.
Господи, Царю Небесний, Боже, Отче Вседержителю, Господи, Сину Єдинородний, Ісусе Христе і Святий Душе, Господи Боже, Агнче Божий, Сину Отця, Ти, що береш гріхи світу, помилуй нас. Ти, що береш гріхи світу, прийми молитву нашу. Ти, що сидиш праворуч Отця, помилуй нас. Бо Ти Єдиний Святий, Ти Єдиний Господь, Ісус Христос, задля слави Бога Отця. Амінь. Повсякчас благословлятиму Тебе і вихвалятиму ім’я Твоє навіки і повік віків.
Сподоби, Господи, в день цей від гріха встерегтися нам. Благословен єси, Господи, Боже отців наших, і хвальне й прославлене ім’я Твоє навіки. Амінь.
Нехай буде, Господи, милість Твоя на нас, бо ми надіємось на Тебе.
Благословенний Ти, Господи, навчи мене оправданням Твоїм (тричі).
Господи, пристановищем став Ти нам з роду в рід. Я сказав: «Господи, помилуй мене і зціли душу мою, бо я согрішив Тобі. Господи, до Тебе прибіг, навчи мене творити волю Твою, бо Ти є Бог мій, бо у Тебе джерело життя, у світлі Твоїм побачимо світло, продовж милість Твою тим, що знають Тебе».

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Святий Безсмертний, помилуй нас. Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас.

Тебе, Бога, хвалимо, Тебе, Господа, визнаємо, Тебе, Предвічного Отця, вся земля величає. Тебе всі ангели, Тебе небеса, і всі сили, до Тебе херувими і серафими безперестанно голосами взивають: Свят, Свят, Свят Господь Саваоф, повне небо і земля слави Твоєї. Тебе преславний апостольський собор, Тебе пророча хвалебна чисельність, Тебе хвалить пресвітле воїнство мучеників. Тебе по всій вселенній сповідує свята Церква, Отця недосяжну величність; Твого Істинного і Єдинородного Сина, і Святого Утішителя Духа. Ти Царю слави, Христе; Ти Отця Присносущий Син. Ти для визволення нашого став людиною і не зневажив дівочої утроби. Ти подолав жало смерті, відкрив віруючим Царство Небесне. Ти праворуч Бога сидиш у славі Отцівській, і Суддею прийти маєш. Тебе ж просимо, допоможи рабам Твоїм, яких Ти викупив чесною Твоєю кров’ю; сподоби зі святими Твоїми у вічній славі Твоїй царювати. Спаси людей Твоїх, Господи, і благослови насліддя Твоє, виправи його і піднеси повіки; в усі дні благословляємо Тебе і славимо ім’я Твоє повіки і навік віків. Сподоби, Господи, в цей день без гріха зберегтися нам; помилуй нас, Господи, помилуй нас, нехай буде милість Твоя, Господи, на нас, бо ми уповаємо на Тебе. На Тебе, Господи, уповаємо, щоб не осоромитися повіки, амінь.

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І виголошує священик відпуст, а після відпусту многоліття.

В кінці благословляє рукою людей, промовляючи:

Благословення Господнє на вас Того благодаттю і людинолюбством завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.