Освячення пасок та іншої їжі звичайно буває після Божественної літургії в перший день Пасхи. За потреби освячення буває і в Велику суботу.
Священик починає виголосом:
Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.
Священик: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).
Хор: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).
Священик: Нехай воскресне Бог, і розвіються вороги Його, і нехай біжать від лиця Його всі ненависники Його.
Хор: Христос воскрес із мертвих…
Священик: Як щезає дим, нехай щезнуть.
Хор: Христос воскрес із мертвих…
Священик: Як тане віск від лиця вогню, так нехай згинуть грішники від лиця Божого, а праведники нехай звеселяться.
Хор: Христос воскрес із мертвих…
Священик: В цей день, його ж створив Господь, радіймо й веселімось в нім.
Хор: Христос воскрес із мертвих…
Священик: Слава Отцю і Сину, і Святому Духові.
Хор: Христос воскрес із мертвих…
Священик: І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Хор: Христос воскрес із мертвих…
Священик: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав.
Хор: І тим, що в гробах, життя дарував.
Священик під час співу кадить паски.
Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.
МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВЕННЯ ХЛІБА (ПАСОК)
Владико Святий, Отче Вседержителю, Превічний Боже! Благозволи освятити хліб цей Твоїм святим небесним благословенням, щоб був він усім, хто споживає його, на спасіння душі, на здоров’я тілесне і на захист проти всіх недуг, всякого ворожого підступу – через Господа нашого Ісуса Христа, що з неба зійшов, дає життя й спасіння світові, з Тобою царює в єдності Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.
Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.
МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВЕННЯ ПАСХАЛЬНОГО ЯГНЯТИ
Споглянь, Господи Ісусе Христе, Боже наш, на ягня це й на всі інші страви м’ясні, благослови й освяти їх, як благословив і освятив єси агнця, що його Тобі привів вірний Авраам, і агнця, що його Тобі Авель приніс від плодів, також і теля годоване, що його звелів єси заколоти для сина блудного, що знову повернувся до Тебе. І як той сподобився Твоєю милістю насолодитися, так і ми насолодимося цими благословенними і освяченими Тобою стравами. Бо Ти є правдива Пожива й Податель благ, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.
Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.
МОЛИТВА НА БЛАГОСЛОВЕННЯ ЯЄЦЬ, СИРУ, МОЛОКА ТА ІНШОЇ ПОЖИВИ
Владико Господи, Боже наш, що все створив, благослови сир, масло, молоко, яйця й іншу поживу і нас збережи у благості Твоїй, щоб ми, насолоджуючись цими Твоїми щедро поданими дарами, наситились і невимовною Твоєю благістю ради пресвітлого з мертвих триденного воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Бо Твоя дежава і Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Хор: Амінь.
Священик кропить свяченою водою паски і їжу, виголошуючи:
Благословляється й освячується вся пожива ця окропленням водою цією свяченою, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь. (тричі)
Під час окроплення хор співає стихири Пасхи:
Нехай воскресне Бог і розвіються вороги Його.
Пасха священна нам сьогодні явилася: Пасха нова, свята, Пасха таємна, Пасха преславна, Пасха – Христос Визволитель, Пасха непорочна, Пасха велика; Пасха вірних, Пасха, що двері райські нам відкриває, Пасха, що освячує всіх вірних.
Як щезає дим, нехай щезнуть.
Прийдіте після видіння, жони-благовісниці, і Сионові скажіте: “Прийми від нас благу вість про Воскресіння Христове, Єрусалиме, побачивши Царя Христа, що, немов жених, із гробу виходить”.
Так нехай згинуть грішники від лиця Божого, а праведники нехай звеселяться.
Мироносці-жони рано-вранці прийшли до гробу Життєдавця, знайшли ангела, що сидів на камені, і він, провістивши їм, так промовив: “Чому шукаєте Живого серед мертвих, чому оплакуєте Нетлінного у тлінні? Ідіть, проповідуйте ученикам Його”.
В цей день, його ж створив Господь, радіймо й веселімось в нім.
Пасха красна, Пасха Господня, Пасха преславна нам засяяла. Пасха, радісно обіймім один одного! О Пасхо, визволення від скорбот, бо сьогодні із гробу, немов із чертогу, засяяв Христос і жон радістю наповнив, промовивши: “Проповідуйте” – апостолам.
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Воскресіння день, і просвітімось торжеством, і один одного обіймімо. Промовмо: “Браття” і тим, що ненавидять нас, простім все заради воскресіння, і так взиваймо:
Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).
Далі пасхальний відпуст:
Христос, що воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував, істинний Бог наш, молитвами пречистої Своєї Матері і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Милосердний і Чоловіколюбець.