Молитва на Різдво Христове дітям духовним

ТРЕБНИК

Цю молитву священик читає у домах вірних, відвідуючи їх упродовж Різдвяного посту:

Владико Господи Боже, Вседержителю! Коли Ти народився від Діви Марії у Вифлеємі Юдейському, все творіння, тремтячи, просвітилося, і світ зрадів народженню Твоєму. Ти бо створив людину за Твоїм образом і подобою, давши їй хрещення на покаяння. Ти у преславні ці дні приводиш рабів Твоїх до стримання пристрастей і до надії на воскресіння. Ти, що навчаєш їх істини Твого Божества, відкрий їхнє серце і просвіти розум, щоб знали вони Тебе, Сина Божого, що прийшов на землю взяти на Себе гріхи усього світу. І нині, Владико Людинолюбний, прийми рабів Твоїх (імена), як прийняв Ти Петра, коли він потопав у морі, і коли тричі відрікся від Тебе, але гірко плакав і знову був прийнятий Тобою. Так і нині, Владико, прийми сльози, зітхання й покаяння рабів Твоїх, як прийняв Ти, заради милості, зітхання митаря і блудницю, що плакала і сльо­зами умила ноги Твої та волоссям своїм обтерла їх. Ти ж прийняв роз­бійника, коли він на хресті взивав до Тебе: «Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє», і сказав йому: «Нині будеш зі Мною в раю».
Чуємо благовісти про волхвів, що поклоняються з дарами; і про пастирів, що грають на сопілках; і про ангелів, що співають: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління». А Ірод засмутився, що Бог у плоті явив­ся для спасіння роду людського. Тому нині, Владико Людинолюбний, все творіння оспівує Тебе, промовляючи: «Христос народжується – славте! Христос з небес – зустрічайте! Христос на землі – возносьтеся!» Нині ангель­ські собори радіють і хори мучени­ків веселяться, бачачи славне і чесне Різдво, яке й усі ми будемо достойно прославляти серцем і устами.
Прийми ж, Благий Людинолюбний Господи, цих рабів Твоїх (імена), що каються у своїх гріхах – відомих і не­відомих, вільних і невільних; і з Твоїм звичайним людинолюбством прийми поклоніння і піст рабів Твоїх (імена), щоб, виконавши заповіді Твої і доче­кавшись нині святого і чесного Різдва Твого, вони, чисті і непорочні, стали достойними приписниками пречисто­го Твого Тіла і чесної Твоєї Крові. Бо Тобі належить слава з Отцем і Святим Духом нині і повсякчас, і на віки віків.

Амінь.