Виведення молодої після шлюбу

ТРЕБНИК

Новоодружена стає перед дверима храму, а священик в єпитрахилі й фелоні, ставши в дверях притвору, говорить до неї:

Увійди, дитино, до двору Господнього і з усією побожністю та страхом Божим відвідуй завжди церкву Його, щоб прийняти від Нього благодать і знайти милість, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Священик іде до тетрапода посеред церк­ви, а за ним новоодружена.

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 66
Боже, ущедри нас і благослови нас, просвіти лице Твоє на нас і помилуй нас. Щоб пізнали ми на землі путь Твою, в усіх народах – спасіння Твоє. Нехай сповідують Тебе люди, Боже, нехай сповідують Тебе люди всі. Нехай веселяться і радіють племена, бо Ти судиш народи праведно і керуєш всіма племенами на землі. Нехай славлять Тебе народи, Боже, нехай славлять Тебе народи всі. Земля дає плід свій: благослови нас, Боже, Боже наш. Нехай благословить нас Бог, і нехай бояться Його всі краї землі.

ІЗ ПСАЛМА 5
Господи, почуй слова мої, зглянься на благання мої. Вислухай голос моління мого, Царю мій і Боже мій, бо до Тебе молюся я, Господи! Зранку почуй голос мій, зранку стану я перед Тобою і буду чекати. Бо Ти Бог, що не хочеш беззаконня, і не оселиться з То­бою лукавий. Не залишаться нечестиві перед очима Твоїми, Ти зненавидів усіх, що чинять беззаконня. Ти погубиш усіх, хто говорить неправду. Кровожерним і підступним гидує Господь. Я ж з ве­ликої милости Твоєї увійду в дім Твій, поклонюся до храму святого Твого зі страхом перед Тобою. Господи, настав мене правдою Твоєю, ворогів моїх за­ради виправ дорогу мою перед Тобою.

Священик покриває новоодружену єпитрахилем і промовляє:

Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи, Ти через пророків говорив і провістив, що світло розуму в останні часи на всі народи зійде. Ти через апостола Павла сповіщав, щоб чоловіки і жінки, що живуть у вірі, все на славу Божу творили; щоб чоловіки з непокритою головою приносили хвалу і прославлення пресвятому імені Твоєму, а жінки з покритою головою у побожності і благочесті молитви, подяку і хвалу Тобі возсилали, прикрашаючи себе добрими ділами й утверджуючись у вірі. Сам, Владико Людинолюбче, бла­гослови рабу Твою (ім’я) з її чоловіком (ім ’я), якого Ти дав їй; прикрась голову її красою, Тобі приємною, щоб, живучи за Твоїми заповідями і в усіх добродійствах перебуваючи, вічне життя вони одержа­ли.
Бо Ти Милостивий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Священик благословляє голову молодої і кладе на неї хустку, промовляючи:

Нехай покриває тебе Господь по­кровом крил Своїх і охороняє тебе і твого чоловіка від усього злого в усі дні життя вашого та дасть вам у мирі і благоденстві бачити дітей своїх навіть до третього і четвертого роду.

І кропить її свяченою водою, промов­ляючи:

Окропленням водою цією свяче­ною нехай зійде й спочине на тобі благословення Отця і Сина, і Святого Духа нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі.

Хор: Слава… І нині…
Господи, помилуй (тричі).
Благослови.

Священик: Христос, істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Ма­тері, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих помилує і спасе нас, бо Він Благий і Людинолюбний.

Хор: Амінь.

Після відпусту священик говорить до новоодруженої, благословляючи її:

Іди в мирі та старанно додержуй усіх заповідей Господніх у страху Його в усі дні життя твого, шануючи свого чоловіка, як велить Господь, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.