Чин, який звершується на полях або виноградниках,
пошкоджених паразитами

ТРЕБНИК

Після літургії беруть єлей від лампади і святу богоявленську воду і, окроплюючи хрестовидно поле або виноградник, священик промовляє молитву:

Священик: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи Боже наш, спочатку Ти створив небо і землю; і прикрасив небо великими світилами, щоб освічувати землю і щоб через них ми дивувались Тобою – єдиним Сотворителем і Владикою творіння. Землю ж Ти прикрасив рослинами, травою, різноманітним насінням, всілякими квітами – і благословив її. Сам і нині, Владико, споглянь від святої оселі Твоєї на поле це (або виноградник) і благослови його. Збережи його непошкодженим від усякого чаклування, підступу і всякого зла, хитрощів лукавого і нападу людей лукавих, дай йому приносити в свій час плоди, сповнені Твого благословення. І всякого звіра, і паразита, черву і комах, і іржу, спеку і шкідливі вітри віджени від нього. Бо освятилося і прославилося пречесне і величне ім’я Твоє, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

В наступній молитві священик не всіх тварин, тут перелічених, називає, а тільки тих, які саме на той час приносять шкоду:

Священик: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

ЗАКЛИНАННЯ СВЯТОГО МУЧЕНИКА ТРИФОНА

Заклинаю вас, різноманітні звірі, гусениці, хрущі і сарана, миші, щури і кроти, всякі мухи, мошва і міль, мурашки, оводи, оси і мокриці, різноманітні види плазунів і птахів, що наносять шкоду і збиток нивам, виноградникам і садам, Богом Отцем Безначальним і Сином Співбезначальним і Єдиносущним, і Духом Його Пресвятим, Отцю і Сину Єдиносущним. Заклинаю вас втіленням Єдинородного Сина Божого, Господа нашого Ісуса Христа, і життям Його на землі’ з людьми, стражданнями ж Його спасйтельними і животворною Його смертю, і триденним Його воскресінням, і на небеса вознесінням, і всім Його Божественним спасительним Промислом. Заклинаю вас і святими многоокими херувимами, шестикрилими серафимами, що літають навколо Престолу і взивають: Свят, Свят, Свят Господь Саваоф. Заклинаю вас святими ангелами, і всією силою, і тисячами тисяч, і десятками тисяч десятків тисяч, що зі страхом великим стоять перед славою Господньою. Щоб ви не пошкодили: ні виноград, ні поле, ні виноградник, ні дерев, ні рослин раба Божого (ім’я), але відійдіть в дикі гори на неплідні дерева, на яких дарував вам Бог повсякденну їжу. Заклинаю вас і чесним тілом, і кров’ю Господа нашого Ісуса Христа, Істинного Бога і Спаса нашого, Який дав нам спасіння і визволення, за ім’я Якого повинні вмерти, щоб ви не пошкодили ні поле, ні виноград, ні виноградник, ні всяке дерево плідне і безплідне; щоб ви не пошкодили навіть лйстя рослин, що знаходяться в межах і місцях раба Божого (ім’я).

Якщо не послухаєте мене і порушите клятву, якою заклинаю вас, маєте не до мене, смиренного і найменшого Трифона, а до Бога Авраама, Ісаака і Якова, що гряде судити живих і мертвих; тому, як я сказав вам, ідіть у дикі гори на безплідні дерева. Якщо ж не послухаєте мене, буду благати Людинолюбця Бога, щоб Він послав ангела Свого, що над звірами, і жезлом, і залізом зв’яже вас і уб’є, за те, що ви відкинули клятву і молитву мою, смиренного Трифона. Але і птахи, що посилаються моєю молитвою, нехай з’їдять вас. Ще заклинаю вас великим ім’ям, що написане на камені, що розтанув як віск від лиця вогню. Відійдіть від міст наших на місця, про які сказав вам, – непрохідні’, безводні і неплідні; відійдіть від міста і околиць рабів Божих, що призивають мене на поміч собі, і заступництво, і спасіння, щоб і в них славилось пресвяте ім’я Отця і Сина, і Святого Духа, і молитви і прохання смиренного Трифона нехай сповняться: бо Богу належить слава і держава на віки віків.
Хор: Амінь.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Голови ваші вклоніть перед Господом.
Хор: Тобі, Господи.

Священик читає молитву цю голосно: Владико Господи Боже наш, що плотським Твоїм пришестям благословив Віфлеєм і Гефсиманію, і колись дім Якова, і, будучи благословенним, перейменувався на Ізраїля. Ти і дім Аведаринів і Давидів благословив; Сам благослови і поле це (виноградник) і вчини його з Твого благословення плодоносним: молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, силою чесного і животворчого Хреста, чесного славного пророка, Предтечі і Хрестителя Іоана, святих славних і всехвальних апостолів, святих добропобідних мучеників, святих славних великомучеників Трифона, Євстафія і Юліана, і святого (ім’я), його ж і пам’ять нині святкуємо, і всіх святих Твоїх. Бо Ти благословляєш і освячуєш все, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.