Чин освячення індитії

ТРЕБНИК

Індитія – це верхні покривала чи со­рочки на престіл і жертовник. Перед цар­ськими вратами ставиться стіл, накритий рушником, і на цьому столі кладуть індитії, священик в єпитрахилі та фелоні, покадив­ши хрестовидно, починає звичайно:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 92

Господь воцарився, у красу зодягнувся. Зодягнувся Господь у силу і опоясався. Бо Він утвердив вселенну, і не захитається вона. Престіл Твій, Господи, од вічності, споконві­ку Ти єси Бог. Ріки підносять голос, Господи, ріки підносять голос свій, ріки піднесли хвилі свої. Але Господь на висоті могутнійший від шуму ве­ликих вод, від сильних хвиль моря. Одкровення Твої вельми правдиві. Дому Твоєму належить святість, Гос­поди, на довгі дні.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи Боже, Отче Вседержителю, Ти повелів на Синайській горі рабу Твоєму, законоположнику Мойсею, приготувати різні прикраси, покривала та полотна для служіння в скинії свідчення і законного Твого святилища. Усердно молимось Тобі, щоб Ти і нині, як колись, милостиво прийняв те і рукою Аароновою освятив, так і це милостиво прийми і Духом Тво­їм Святим, рукою моєю грішною – благослови, очисти і освяти, і вчини їх бути достойними покривати і об­гортати Божественний престіл і жер­товник улюбленого Сина Твого, Гос­пода нашого Ісуса Христа. Бо від Тебе сходить з висоти всякий звершений дар, і Тобі славу возсилаємо, з Єдинородним Твоїм Сином і з Пресвятим і Благим і Животворчим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Диякон: Голови ваші вклоніть пе­ред Господом.
Хор: Тобі, Господи.

Прихили, Господи, вухо Твоє і почуй мене, недостойного раба Твого, і благодаттю Твоєю всеосвячуючою благослови, очисти і освяти ці покривальні індитії, приготовлені на прикрашання святого престола і жертовника Христа Твого. Бо Ти єси освячення наше, і Тобі’ славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик кропить свяченою водою покривала тричі, щоразу виголошуючи:

Освячуються індитії ці благодат­тю Пресвятого Духа, окропленням во­дою свяченою, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.

І творить звичайний відпуст, бере ін­дитії і сам покриває ними престіл і жертов­ник.