Чин благословення богослужбових книг

ТРЕБНИК

Починає священик:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

І читає священик молитву цю:

Владико Святий, Отче Вседержителю, Споконвічний Боже, що Мойсееві, рабу Твоєму, дав скрижалі, на яких постанови закону Твого зволив написати для дотримання їх всіма, хто живе. Сам і нині благослови й освяти книгу цю (книги ці), що в собі несе (несуть) закон Твій святий, на прославлення імені Твого, преблагословенної Діви Марії і всіх святих Твоїх. Подай нам велику милість Твою так користатися нею (ними), щоб вона послужила (вони послужили) нам на зцілення й спасіння душ наших. Ти бо єси Бог милості і щедрот, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Священик кропить книгу свяченою во­дою і потім виголошує відпуст дня.