Молитва над матір'ю в перший день після народження дитини

ТРЕБНИК

Господу помолимось.
Господи, помилуй.

Владико Господи Вседержителю, що всяку недугу і всяку неміч зціляєш, Сам зціли і рабу Твою (ім’я), що нині народила, і підніми її з постелі, на якій вона лежить, бо, за словами пророка Давида, ми в беззаконнях зачаті і всі перед Тобою нечисті. Збережи її та дитя це, що його вона народила, охорони їх покровом крил Твоїх віднині і до кінця їх життя, молитвами Пречистої Бого­родиці і всіх святих. Бо Ти благословен єси на віки віків. Амінь.

Господу помолимось.
Господи, помилуй.

Владико Господи Боже наш, Ти родився від Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії і, як немовля, в яслах був покладений, та, як дитя, був прийнятий. Сам і цю рабу Твою (ім’я), що нині народила дитя це, помилуй і прости провини її вільні й невільні, і збережи її від усякої спокуси диявольської, а нею народжене немовля охорони від усякого чародійства і від усякого зла, від усякого нападу ворожого, від духів лукавих, денних і нічних. Саму ж її збережи під всесильною рукою Твоєю, допоможи їй скоро з постелі встати, очисти від скверни, зціли від болісті і дай здоров’я та сили для душі й тіла. Захисти її світлими й сяючими ангелами, збережи від усякої напасті духів невидимих, так, Господи, від недуги і слабості, від ревнощів і за­здрості й від ока лихого і помилуй її та немовля з великої Твоєї милості, очисти її від тілесної скверни та від різних не­дуг внутрішніх, що її спіткали; і при­веди Твоєю скорою милістю до здоров’я ослаблене тіло її, а нею народжене дитя сподоби поклонитися земному храму, що його приготував Ти для прославлен­ня імені Твого святого. Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Господу помолимось.
Господи, помилуй.

Господи Боже наш, знаючи немічну природу людську, Ти для спасіння нас грішних благоволив зійти з небес і народитися від Святої Богородиці і Приснодіви Марії. З великого милосердя Твого прости рабу Твою (ім’я), що нині народила, бо Ти, Господи, сказав: плодіться і розмножуйтеся, і володійте землею. Тому й ми, раби Твої, молимось і, покладаючись на Твоє милосердне людинолюбство, зі страхом взиваємо до святого імені Царства Твого: поди­вися з неба і зглянься на нас, на неміч осуджених, і прости рабі Твоїй (ім’я) і всьому домові, де народилося дитя, всім, хто доторкався до неї, і всім, тут присутнім, як Благий і Людинолюбний Бог, прости: бо Ти єдиний маєш владу прощати гріхи, молитвами Пречистої Богородиці і всіх святих Твоїх. Амінь.