Освячення зілля

ТРЕБНИК

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи Боже Вседержителю, Ти словом Своїм створив з небуття небо, землю, море і все видиме й невидиме. Ти повелів землі родити плоди у свій час на радість і на життя людям. Ти Сам, Всеблагий Владико, насіння це з різноманітним зіллям і квітами, принесеними у свя­тий храм цей, благослови і освяти Ду­хом Твоїм Святим. І рабів Твоїх цих, що принесли це зілля, квіти і насін­ня, від усякої скверни очисти, і доми їхні всякими пахощами наповни, щоб були вони всім, хто з вірою зберігає їх і кадить ними, на визволення від уся­ких ворожих підступів і на вигнання всяких думок лукавих, що йдуть на нас від дій диявольських вдень і вночі, на благословення душі й тіла вірним Твоїм людям, а також тваринам, до­мам і місцям. Нехай усі, що принесли це зілля, отримають покров для душі й тіла, і щоб було воно для нашого спасіння лікуванням через таїнство Твоєї благодаті; і якщо на якому-небудь місці воно буде покладене або на якомусь буде вживане для одержання благословення, – правиця Твоя нехай покриє і віджене звідти всю супротивну силу на славу пресвятого, величного і всехвального імені Твого. Йому ж подобає всяка слава, честь і поклонін­ня з Отцем і Святим Духом нині і по­всякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь

І тричі кропить свяченою водою зілля, про­мовляючи:

Благословляється і освячується зілля це окропленням водою цією свяченою, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.

І відпуст.