Чин молитовний під час згубного мору худоби

ТРЕБНИК

Чин відправляють там, де знаходиться недужа худоба.

Священик зодягає єпитрахиль і починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 69

Боже, на поміч мені прийди, Господи, поспіши допомогти мені. Нехай постидяться й осоромляться ті, що шукають душі моєї. Нехай відступлять осоромленими ті, що шукають загибелі моєї. Нехай біжать назад ті, що кажуть мені: «Добре, добре!» Але нехай зрадуються і звеселяться ті, що шукають Тебе, Боже. І ті, що люблять спасіння Твоє, нехай завжди кажуть: «Великий Господь!» А я немічний і убогий: Боже, допоможи мені. Ти – Поміч моя і Спаситель мій. Господи, не забарись.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Після псалма читає священик молитву:

Священик: Господу помолимось.
Читець: Господи, помилуй.

Господи Боже наш, Боже Сильний і Кріпкий, Ти маєш владу життя і смерті, і людей і тварин спасаєш, і скоро вислуховуєш всіх, хто з вірою закликає Тебе, і прохання їхні милостиво виконуєш. До Тебе ми, недостойні раби Твої, припадаючи, з вірою смиренно в скорботі серця молимось і благаємо: споглянь милостиво на тварин цих, що тяжкою недугою і лютою хворобою поневолені, і силою Твого благословення скоро їх зціли, і вгамуй хворобу, повітря згубне, що нищить їх, в добре поліття перетвори; і все зло, що в них або проти них є від лукавого бісівського дійства, чаклуванням, наговором або якимось іншим чародійським підступом і насильством диявольським нанесене, – віджени, і даруй їм зцілення і здорове життя; заради убогих, але вірних людей Твоїх, що з нами до Тебе взивають і милості від Твоєї благості просять – молитвами Пречистої нашої Богородиці і Приснодіви Марії; силою Чесного і Животворчого Хреста; заступництвом Небесних Сил безплотних; чесного славного пророка, Предтечі і Хрестителя Іоанна; святих славних і всехвальних апостолів; святих і добропобідних мучеників; святих безвідплатних цілителів Косми і Даміана, Кира й Іоанна, Пантелеймона і всіх святих Твоїх. Бо Ти єси Джерело життя і життя Податель, людей і тварин спасаєш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Читець: Амінь.

ПСАЛОМ 13

Сказав безумний у серці своїм: «Бога нема». Впали в розпусту, опоганилися в ділах своїх; не стало тих, хто чинив би добро. Господь поглянув з неба на синів людських, щоб побачити: чи є розумний, що шукає Бога? Всі заблудили, всі нікчемні стали: нема тих, хто чинив би добро, нема жодного. Невже не прийдуть до розуму всі, що роблять беззаконня, заїдають людей моїх, мов їдять хліб, і Господа не призивають? Вони убояться там, [де немає страху]. Бо Господь в роді праведних: ви насміялися над убогим, а Господь – надія його. «Хто дасть із Сіону спасіння Ізраїлеві?» Коли поверне Господь з неволі народ Свій, тоді зрадіє Яків і звеселиться Ізраїль.

Далі кладе священик благословенний ладан на вогонь, що знаходиться у чистому сосуді, і ставить за вітром, щоб усі тварини чули його запах. І читають:

ПСАЛОМ 66
Боже, ущедри нас і благослови нас, просвіти лице Твоє на нас і помилуй нас. Щоб пізнали ми на землі путь Твою, в усіх народах – спасіння Твоє. Нехай сповідують Тебе люди, Боже, нехай сповідують Тебе люди всі. Нехай веселяться і радіють племена, бо Ти судиш народи праведно і керуєш всіма племенами на землі. Нехай славлять Тебе народи, Боже, нехай славлять Тебе народи всі. Земля дає плід свій: благослови нас, Боже, Боже наш. Нехай благословить нас Бог, і нехай бояться Його всі краї землі.

І бере священик свячену воду, окроплює нею всіх тварин, промовляючи:

Нехай згасне і прогнана буде усяка хвороба і недуга і все лукаве бісівське дійство від тварин цих окропленням водою цією свяченою, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.

І потім окроплює все місце, де перебувають тварини, і їхній корм, промовляючи або співаючи:

Споглянь на моління Твоїх рабів, Всенепорочна, вгамовуючи люту на нас напасть, визволяючи нас від всякої скорботи, Тебе бо за єдине непохитне утвердження маємо, і Твоє заступництво придбали, щоб не осоромитись, Владичице, Тебе призиваючи; поспіши на благання, тих що до Тебе з вірою взивають: радуйся, Владичице, всіх помічниця, радість і покров, і спасіння душ наших.

І звичайний денний відпуст.

Потім, щодня, напуваючи худобу, додають свячену воду, кроплять нею корм і дають благословенну сіль.