Чин благословення тим, хто хоче подорожувати по воді

ТРЕБНИК

Священик починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 120

Звів я очі мої в гори, звідкіля прийде поміч моя. Поміч моя від Господа, що створив небо і землю. Він не дасть нозі твоїй спіткнутися, не задрімає Охоронитель твій. Не задрімає і не засне Той, Хто охороняє Ізраїля. Господь – Охорона твоя, Господь – покрови твоя на правиці твоїй. Удень сонце не опалить тебе, а вночі – місяць. Господь охоронить тебе від усякого зла, охоронить душу твою Господь. Господь охоронить вхід і вихід твій віднині й навіки.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Диякон виголошує єктенію:

В мирі Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир усього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб Милостивим, Милосердним і Благозмінним був до рабів своїх, що разом з нами моляться, і простив їм усі провини вільні і невільні, і благословив їхню подорож по воді, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб втихомирив бурю, зупинив вітри і дав тишу для спокійного плавання, як колись апостолам Своїм, і щоб милостивим до них був, Господу помолимось.

Хор: Господи, помилуй.

Щоб послав їм ангела Свого охоронителя, який наставлятиме їх, і від всякого підступу видимих і невидимих ворогів зберігав і щоб визволив від потоплення бурею водною, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб мирно і успішно супроводжував і повернув їх здоровими і неушкодженими, Господу помолимось.

Хор: Господи, помилуй.

Щоб благословив намір і діла їхні на корисне звершити, на славу пресвятого імені Свого, на душевну і тілесну користь, Господу помолимось.

Хор: Господи, помилуй.

Щоб визволив їх силою благодаті Своєї від усяких бід і обставин душевних і тілесних, від недуги і від несподіваної смерті, від усякої смертоносної рани; здоров’я ж, успіх і своєчасне повернення милостиво дарував, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб визволив нас від усякої скорботи, гніву, небезпеки та недолі, Господу помолимось.

Хор: Господи, помилуй.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Хор: Господи, помилуй.

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію зі всіма святими пом’янувши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Виголос: Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Бог Господь:

Диякон: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Прославляйте Господа, бо Він Милосердний, бо повіки ласка Його.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Обступили й оточили мене, я ж іменем Господнім переміг їх.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Не умру, а житиму і повідатиму про діла Господні.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Камінь, що занедбали будівничі, став в основу вугла. Від Господа це сталося, і дивне воно в очах наших.

Глас 2

Не зневаж, Спасе, тих, хто до Тебе звертається і шукає від Твоєї всесильної правиці помочі і благословення як від Творця і Владики; але як колись на морі словом подав тишу апостолам Твоїм, так і нині тихе і спокійне плавання і здоров’я даруй їм, молитвами Богородиці, єдиний Людинолюбче.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові. Глас 5.

Тим, що всю надію на Тебе покладають, Спасе, будь помічником і визволителем, і добрий намір діла і подорожі їхньої благослови, щоб всі славили Тебе, єдиного Подателя усіх благ.

І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

До Твого Покрову звертаємося, Богородице Діво, молитов наших не зневаж у скорботі, але від бід визволи нас, єдина чиста і благословенна.

Диякон: Будьмо уважні.

Священик: Мир усім.
Читець: І духові твоєму.

Прокимен, глас 4: Коли піду навіть у тіні смертній, не боятимуся зла, бо Ти зі мною.
Стих: І милість Твоя буде йти слідом за мною по всі дні життя мого.

Диякон: Премудрість.
Читець: Діянь святих апостолів читання (зач.44 від полов.: Діян.21:1-7).
Диякон: Будьмо уважні.

Читець:
У ті дні, коли ми, розлучившись із ними, відпливли, одразу прийшли до Косу, другого дня – в Родос, а звідти до Патари, і, знайшовши корабель, що прямував до Фінікії, зійшли на нього і відпливли. Коли показався Кіпр, ми, залишивши його ліворуч, попливли до Сирії і причалили в Тирі, бо тут треба було розвантажити корабель. І, знайшовши учеників, пробули там сім днів. Вони, з натхнення Духа, говорили Павлові, щоб він не йшов до Єрусалима. Перебувши ці дні, ми вийшли і пішли, і нас усі проводжали з жінками і дітьми аж за місто; а на березі, ставши на коліна, помолились. І, попрощавшись один з одним, ми зійшли на корабель, а вони повернулися додому. Ми ж, завершивши плавання, з Тиру прибули до Птолемаїди, де, привітавши братію, пробули в них один день.

Священик: Мир тобі.
Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість. Алилуя, глас 4.
Хор: Алилуя (тричі).

Стих: Визволи мене від ненависників моїх і від глибоких вод.
Хор: Алилуя (тричі).

Стих: Нехай не потопить мене буря водна, і не погубить мене глибина.
Хор: Алилуя (тричі).

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Від Марка святого Євангелія читання (зач.18: Мк.4:35-41).
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.

Священик:

Сказав Господь Своїм ученикам: переправимось на той бік. І, відпустивши народ, узяли Його, як Він був у човні; і з Ним були інші човни. І знялась велика буря; хвилі били в човен так, що він уже наповнився водою. А Він спав на кормі на підголівнику. Його розбудили і говорять Йому: Учителю, невже Тобі байдуже, що ми гинемо? І, вставши, Він заборонив вітрові і сказав морю: умовкни, перестань. І стих вітер, і настала велика тиша. І сказав їм: чого ви такі’ боязкі? Чому не маєте віри? І страх великий напав на них, і говорили між собою: Хто ж Цей, що і вітер, і море слухають Його?

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон виголошує єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ти колись заборонив вітрам і морю, що бурхливо хвилювалось, а кораблю подав тишу словом, і учеників заспокоїв, споглянь і нині на молитву рабів Твоїх, Милостивий, що до Тебе усердно припадають, і благослови плавання їхнє тихим, і даруй їм спокійну подорож, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ти, Спасе, по водах, як по суші, ходив ногами і Петра всесильною Твоєю рукою від потоплення визволив, Господи, тих, хто з вірою до Твого заступництва звертається і хоче подорожувати по воді, визволи від усяких бід і вітряних бурь і даруй їм милостиво успішну подорож і повернення, молимось Тобі, всещедрий Господи, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Пошли, Всемилостивий Господи, ангела Твого, супутника і охоронителя душ і тіл їхніх, що покриватиме їх від усіх видимих і невидимих ворогів; силою ж Твоєю Божественною визволи їх від усякої скорботи, біди, обставин, недуги і смертоносної рани; поверни їх здоровими і неушкодженими своєчасно на славу імені Твого пресвятого, молимось Тобі, Всемогутній Владико, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Священик промовляє молитву:

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Владико, Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти по водах, як по суші, ногами ходив і святих Твоїх учеників і апостолів сподобив плавати з Тобою в кораблі, бурі ж вітряній заборонив і повелів морським хвилям заспокоїтися; Ти і нині, смиренно молимо Тебе, Спасе, благозволь з Твоїми рабами цими разом плавати в кораблі цьому (або в човні цьому), втихомирюючи всякий противний вітер і бурю. Пошли ж особливі і своєчасні вітри для спокійного плавання, Сам будь їм завжди керманичем і тим самим будь спасительним і спокійним пристановищем кораблю (або човну). І як Петра від потоплення визволив всесильною Твоєю рукою, від усіх видимих і невидимих ворогів, підступів, бід, обставин і страхів визволи і благозволи повернутися неушкодженими і з добрим успіхом здоровими, в радості і спокої, звершивши свій благий намір; даруй їм Твою багату і невичерпну благодать в усіх ділах їхніх, корабель їхній зберігаючи цілим і непошкодженим. Бо Ти єси Спас, Визволитель і всіх благ небесних і земних багатий Податель, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І виголошує священик відпуст.

Після цього дає цілувати хрест, і окроплює святою водою зі словами благословення:

Нехай благословить вас Господь від Сіона, і побачите славу Єрусалима в усі дні життя вашого, і нехай направить подорож вашу в мирі, на славу святого Свого імені. Амінь.