Молебень до Господа Бога нашого Ісуса Христа,
що співається під час негоди і безперервного дощу

ТРЕБНИК

Початок звичайний:

Благословенний Бог наш, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 68

Спаси мене, Боже, бо води дійшли до душі моєї. Я загруз у глибокім болоті, і нема на чому стати. Зійшов я у глибину моря, і хвилі його заливають мене. Я знемігся від благань, і гортань моя зашерхла. Втомилися очі мої від очікування Бога мого. Бо тих, що ненавидять мене без вини, більше, ніж волосся на голові моїй. Вороги мої, що переслідують мене даремно, зміцніли, і чого я не відбирав, того вимагають від мене. Боже, Ти знаєш, як тяжко мені’, і гріхи мої не втаєні від Тебе. Нехай не осоромляться через мене ті, що надіються на Тебе, Господи, Боже Сил. Нехай не осоромляться через мене ті, що шукають Тебе, Боже. Бо ради Тебе терплю я зневагу, і сором покриває лице моє. Я став чужим для братів моїх і стороннім для синів матері моєї. Бо ревність до дому Твого з’їдає мене, і зневага тих, що Тебе зневажають, впала на мене. Коли я плакав і постом смиряв душу мою, то й тим докоряють мене. Замість одежі я обгортав себе веретищем – і тим став посміховиськом для них. Про мене говорять ті, що сидять коло воріт, про мене співають ті, що п’ють вино. А я з молитвою моєю до Тебе, Господи, в час вгідний Тобі, Боже. З великої милості Твоєї, почуй мене в істині спасіння Твого. Виведи мене з болота, щоб не потонув я, спаси мене від ненависників моїх і від глибокої води. Нехай не затопить мене буря повені, нехай не потону я в глибині. Вислухай мене, Господи, бо велика милість Твоя, заради великих щедрот Твоїх зглянься на мене. Не відверни лиця Твого, бо я скорблю, скоро почуй мене. Поглянь на душу мою і спаси її, від ворогів моїх спаси мене. Ти знаєш приниження моє, ганьбу мою і сором мій. Вороги мої всі перед Тобою. Зневага і страждання крушать серце моє. Я знеміг. Я очікував, що хтось буде співчувати мені, і не було, очікував, хто б заспокоїв мене, і не знайшлося. І дали в споживу мені жовч і в спрагу мою напоїли мене оцтом. Нехай буде трапеза їхня тенетами їм і мирна вечеря пасткою. Нехай потемніють очі їхні, щоб не бачили, і спини їхні назавжди зігни. Вилий на них гнів Твій, і полум’я його нехай обійме їх. Нехай житло їхнє стане пустим і в наметах їхніх нехай не залишиться нікого живого. Бо кого покарав Ти, над тим вони ще й знущаються. І тому, кого поранив Ти, вони ще збільшують страждання. Збери докупи всі беззаконня їхні, і нехай не увійдуть вони в правду Твою. Нехай буде викреслено їх із книг живих і між праведними нехай не напишуться. А я бідний і страждаю, поміч Твоя, Боже, нехай визволить мене. Я буду славити в піснях ім’я Бога мого, буду прославляти Його хвалою. І це буде більш приємне Господу, ніж жертви волів і телят з рогами і копитами. Побачать це принижені і звеселяться. І оживуть серця ваші, ви, що шукаєте Господа. Бо почув Господь убогих Своїх і не забув в’язнів Своїх. Нехай хвалять Його небо і земля, море і все, що живе в них. Бо спасе Господь Сіон, і збудує міста Іуди для людей Своїх, і поселяться там, і будуть нащадками Його. І нащадки рабів Його утвердяться в ньому, і ті, що люблять ім’я Його, будуть жити в ньому.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Диякон виголошує єктенію:

В мирі Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир усього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За владику і отця нашого Блаженнійшого Митрополита (ім’я), і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за ввесь причет і людей Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За Богом бережену Україну нашу, за владу і військо її Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За місто наше (село або святий монастир наш) і за всяке місто, село і країну, і за тих, що по вірі живуть у них, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За подорожніх, недужих, знеможених та поневолених і за спасіння їх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб не в гніві покарання Свого принизив нас за гріхи і беззаконня наші; але пом’янув у милості і щедротах Своїх, що від віку, і помилував нас, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб пом’янув завіт Свій, що за Ноя, і не знищив безперервним дощем, мороком згубного повітря і темрявою землю, убогих людей Своїх, але милостиво помилував нащадків Своїх і звелів сонцю плодоносним промінням і помірною теплотою засяяти на землі, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб звелів хмарам припинити безмірний дощ і розсіяв морок, а сонячному світлу звелів засяяти, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб помилував людей, і тварин, і всю землю цю, і не знищив її безмірною дощовою зливою, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб подав добре поліття нащадкам Своїм і примножив плоди земні, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб не за гріхи наші відплатив нам і покарав нас, але, з великої милості Своєї і ради великих щедрот Своїх, скоро показав на нас Свою людинолюбність і благість, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб не пошкодив плодів і насіння земного за наші гріхи безмірною дощовою зливою, але добрим політтям помилував і наситив убогих, ради людей Своїх, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб благоприємними були молитви наші, щоб визволив нас від голоду, згуби, землетрусу, потопу, вогню, граду, меча, нашестя чужинців, міжусобиці і всякої смертоносної рани, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб визволитися нам від усякої скорботи, гніву, небезпеки та недолі, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю Благодаттю.
Хор: Господи, помилуй.

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію зо всіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Священик: Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

БОГ ГОСПОДЬ:

Диякон: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Прославляйте Господа, бо Він Милосердний, бо повіки ласка Його.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Обступили й оточили мене, я ж іменем Господнім переміг їх.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Не умру, а житиму і повідатиму про діла Господні.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Камінь, що занедбали будівничі, став в основу вугла. Від Господа це сталося, і дивне воно в очах наших.

І співаємо тропарі:

глас 2:

Скора світу помічнице, Діво Богородице, Твого покрову і міцного заступництва щиро просимо; змилосердься, єдина в жонах благословенна, на скорботних людей і ублагай Милостивого Сина Твого і Бога від грядущої на нас біди і від праведного Його покарання визволити.

Слава… І нині...

Заступнице християн усердная, молитвенице до Творця надійная, не погордуй молитвами грішників, але прийди швидше, як Благая, на поміч нам, що з вірою взиваємо до Тебе: поспіши на молитву й скоро прийди на благання, бо Ти заступаєшся завжди за тих, що шанують Тебе, Богородице.

ПСАЛОМ 50

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої. Особливо омий мене від беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе Єдиного я згрішив і лукаве перед Тобою вчинив, отже, праведний Ти у слові Твоїм і справедливий у присуді Твоїм. Ось бо в беззаконні зачатий я, і в гріхах породила мене мати моя. Бо Ти істину полюбив єси, невідоме й таємне мудрості Твоєї явив Ти мені. Окропи мене ісопом – і очищуся, омий мене – і стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість – і зрадіють кості мої упокорені. Відверни лице Твоє від гріхів моїх і прости всі беззаконня мої. Серце чисте створи в мені, Боже, і духа праведного віднови в нутрі’ моєму. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відніми від мене. Поверни мені радість спасіння Твого і духом могутнім укріпи мене. Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх, і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме прав­ду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богові – це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш. Ублажи, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і нехай збудуються стіни єрусалимські. Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення: тоді покла­дуть на Жертовник Твій тельців.

ПІСНЯ 1

Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Помилуй нас, Господи, людей грішних.

Прийдіть, вірні, пісню нову заспіваємо Владиці Богу, промовляючи: змилосердься, як Щедрий, і помилуй безмірно грішних.

Слава…

Прийми молитви і сльози, Христе Боже, рабів Твоїх, що до Тебе нині моляться, і подай добре поліття для плодоношення землі.

І нині…

Поспіши, Владичице Маріє, пречисті Твої руки милостиво підняти до Сина Твого і Бога, щоб Він подав добре поліття і поживу вірним рабам Своїм.

Катавасія після кожної пісні:

Визволи від бід рабів Твоїх, Милостивий, бо ми щиро до Тебе прибігаємо, як до Милостивого Визволителя всіх, Владики Господа Ісуса.

Спаси від бід рабів Твоїх, Пресвята Богородице Діво, бо ми всі після Бога до Тебе звертаємось, як до непорушної стіни і заступниці.

ПІСНЯ 3

Нема Святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідання Твого.

Помилуй нас, Господи, людей грішних.

Не в ярості Твоїй викривай нас, Господи, як пророк взиває: не в гніві Твоїм карай нас, але, молитвами Пречистої Твоєї Матері, вилий на нас повноту милості Твоєї.

Слава…

Новопокликаний народ зі сльозами взиває до Тебе, Владико: змилосердься як Щедрий і подай нам добре поліття, багатство і велику милість.

І нині…

Не зневаж сліз наших, Богородице Владичице, і нехай не буде мерзенним зітхання наше; але моли щиро Сина Твого подати добре поліття землі і людям Своїм велику милість.

ЄКТЕНІЯ

Помилуй нас, Боже, з великої милості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Достойне покарання ми вчинили, і праведний суд Твій прийшов на нас, Господи; але помилуй, помилуй людей грішних, і відверни гнів Твій, що праведно йде на нас; в покаянні припадаємо до Тебе і смиренно молимо Тебе, вислухай нас і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Нехай не потопить нас, Господи, буря дощова, не заллє землю, і Ти голодом не замориш нас, людей Твоїх; але, як Благий і Сильний, зупини проливний дощ і пошли на землю сонячне тепло, щиро молимо Тебе, Царю Пресвятий, вислухай нас і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ради убогих людей Твоїх і тварин повели, Всещедрий Господи, розійтися мороку й темряві і засяяти сонячному промінню, щоб не передчасно ми померли, молимось Тобі, скоро вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Спаси нас від багна і від мороку та від глибокої води, щоб не щезли в суєті’ дні наші і літа наші у зітханні; але пом’яни завіт Твій, що за Ноя, і вчини з нами по милості Твоїй, з скорботним серцем молимось до Тебе, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

У скорботі і печалі нашій і в смутку й тузі до Тебе, Господа Бога нашого, щиро взиваємо: нехай наблизиться до Тебе молитва наша і нехай визволиться від тління життя наше і не щезне передчасно, милостиво вислухай голос убогих людей Твоїх і людинолюбно помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Не на райдугу, яку на ознаку завіту на хмарах поставив Ти, Господи, але на Твої щедроти взираємо і Твоєї милості шукаємо; до Тебе, багатого в милості і безмежного в щедротах, серцем скорботним молимось: подай нам плодоносне і добре поліття і скоро, як Щедрий, вислухай нас і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Сідальний, глас 5

До Тебе, Спасе наш, Ісусе, Предвічний Боже, прибігаємо, грішні раби Твої, і, зі сльозами в покаянні припадаючи, взиваємо: помилуй, Щедрий, людей безмовних і не погуби нас безмірним проливним дощем і злотворним повітрям, але подай поліття і примнож плоди земні, як Людинолюбець.

Слава Отцю і Сину, і Свя­тому Духові нині і повсякчас, і на віки віків.

Святішу за херувимів і вищу за небеса, всехвальна Богородице, Тебе воістину сповідуючи, ми, грішні, маємо заступницю і знаходимо спасіння; тому не переставай молитися за нас, Покрове й Пристановище душам нашим.

ПІСНЯ 4

Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи.

Помилуй нас, Господи, людей грішних.

В руках Твоїх, Владико Христе, Ти тримаєш наднебесні і піднебесні води і теплоту сонячну; тому молимо Тебе, те й друге по потребі даруй на користь рабам Твоїм.

Слава…

Зиждителю всієї тварі, Христе, Ти тримаєш скіпетр небесний і окормляєш все творіння. Тим, хто сповідує владу Твою, подай добре поліття і багатство землі, молитвами Пречистої Твоєї Матері.

І нині…

Велике насмілення маєш до Народженого Тобою, як ніхто інший; тому, Владичице, молися за рабів Твоїх, щоб визволитися нам від голоду і нашестя чужинців.

ПІСНЯ 5

Божественним світлом Твоїм, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зрання линуть до Тебе пізнати Тебе, Слово Боже, іс­тинного Бога, що з темряви гріхів взиває.

Помилуй нас, Господи, людей грішних.

Тим, що плавають, пристановище і безнадійним надія Ти, Христе; для князів утвердження і для всіх християн, що в бідах, Ти скорий помічник; вислухай і нас нині, і подай поліття для плодоношення землі.

Слава…

Лікарю хворих і скорботних Утішителю, Небесний Царю, поглянь з висоти святої Твоєї оселі і вислухай плач і стогнання рабів Твоїх, і, як Милосердний, подай поліття для плодоношення землі.

І нині…

Скоро прийми, Владичице, молитву рабів Твоїх, не пам’ятаючи наші численні провини, і випроси нам, Діво, поліття на користь для плодоношення землі.

ПІСНЯ 6

Житейське море, схвильоване бу­рею напастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, благаю: “Визволи з тління життя моє, Многомилостивий”.

Помилуй нас, Господи, людей грішних.

Молінням пророка Твого, Господи, Ти закрив небо на три літа і шість місяців для пізнання і покаяння тих, хто противився Тобі, цього ж нині від нас, Господи, не вимагай, але милістю Твоєю помилуй нас.

Слава…

Ти прийняв покаяння розбійника, Христе, і його в останню годину спас, бо він взивав: пом’яни мене, Спасе, у Царстві Твоїм; і нас нині, що в покаянні до Тебе припадають, пощади і помилуй.

І нині…

Помолись за нас, Владичице, до Сина Твого і Бога, щоб не так, як за Ноя, проливним дощем за гріхи наші розтлив нас; але, як неневітян, що покаялись, помилував.

МАЛА ЄКТЕНІЯ

Ще і ще в мирі Господу по­молимось.
Хор: Господи, помилуй.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Хор: Господи, помилуй.

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію зо всіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Бо Ти єси Цар миру і Спас душ наших, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Кондак, глас 2:

Не відкинь до кінця людей, що згрішили перед Тобою, Владико, і не позбав нас милості і щедрот Твоїх; але, як безодня щедрот і милосердя, прийми благання наші і визволи нас від грядущої біди і недолі, бо Ти єдиний Милосердний.

Степенна, антифон 1, глас 6:

До неба зводжу очі мої до Тебе, Слово, змилуйся наді мною, щоб я жив для Тебе.

Помилуй нас, принижених, Слово, і зроби поживними сосудами Твоїми.

У Святому Дусі причина спасіння всіх, на кого Він по заслузі дихне, того скоро від земного визволяє, окрилює, ростить і підносить догори.

Диякон: Будьмо уважні.

Прокимен, глас 4: Спаси мене, Боже, бо води дійшли до душі моєї.
Стих: Поклали мене в рів глибокий, в темряву і тінь смерті.

Священик: Бо Ти Святий єси, Боже наш, і в святих перебуваєш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Диякон: Все, що дише, нехай хвалить Господа.
Стих: Хваліть Бога у святих Його, хваліть Його у твердині сили Його.

Диякон: І щоб сподобитися нам вислухати Святе Євангеліє, Господа Бога молимо.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Від Матфея святого Євангелія читання (зач.20 від половини: Мф.7:7-11).
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.

Священик:

Сказав Господь: просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; бо кожен, хто просить, одержує, і хто шукає, знаходить, і тому, хто стукає, відчиняють. Чи є між вами така людина, яка, коли син її попросить у неї хліба, подала б йому камінь? І коли попросить риби, подала б йому змію? Отже, якщо ви, будучи злими, вмієте дари добрі давати дітям вашим, тим паче Отець ваш Небесний дасть блага тим, хто просить у Нього.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Слава…

Отче, Слово і Душе, Тройця Свята, очисти безліч гріхів наших.

І нині…

Молитвами Богородиці, Милостивий, очисти безліч провин наших.

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї, і по множеству щедрот Твоїх очисти беззаконня моє.

Стихира, глас 6:

Страшний Ти, Господи, і хто стерпить праведний Твій гнів, і хто Тебе вблагає, Благий, за людей, що згрішили і впали у відчай; тільки небесні ангели, начала і власті, престоли і господства, херувими і серафими, що безперестанно до Тебе взивають: Свят, Свят, Свят єси, Господи. Тому, Пресвятий Владико, діла рук Твоїх не зневаж, але, заради милосердя Твоєї милості, спаси людей Твоїх і місто, що гине.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Ніхто, прибігаючи до Тебе, посоромленим від Тебе не відходить, Чиста Діво Богородице; але просить благодаті і приймає дари на користь тих, хто просить.

Диякон: Спаси, Боже, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, відвідай світ Твій милістю і щедротами, зміцни силу християн православних і пошли нам милості Твої багаті – молитвами Всепречистої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії; силою Чесного і Животворчого Хреста; заступництвом чесних Небесних Сил безплотних; чесного славного пророка, Предтечі й Хрестителя Іоана; святих славних і всехвальних апостолів; святих отців наших і вселенських великих учителів і святителів: Василія Великого, Григорія Богослова і Іоана Золотоустого; святого отця нашого Миколая Чудотворця, архиєпископа Мирлікійського; святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, учителів слов’янських; святого благовірного і рівноапостольного великого князя Володимира і блаженної великої княгині Ольги; святих отців наших митрополитів Київських: Михаїла, Іларіона, Макарія, Петра, Олексія, Петра (Могили); Феодосія Чернігівського, Димитрія Ростовського, Інокентія Іркутського, Іоасафа Білгородського, Іоана та Павла Тобольських; святих славних і добропобідних мучеників: святого великомученика Юрія Побідоносця, святої великомучениці Варвари, святих благовірних князів-страстотерпців Бориса, Гліба та Ігоря; святого преподобномученика Афанасія, ігумена Берестейського; Миколи, князя Луцького; Макарія Канівського, Феодора, князя Острозького; святої Юліанії, княжни Ольшанської, святих Віленських мучеників Антонія, Іоана і Євстафія; преподобних отців наших Антонія і Феодосія та інших чудотворців Печорських, преподобного Іова, ігумена і чудотворця Почаївського; всіх святих, на землі Українській прославлених, і святих (храму і дня); святих і праведних Богоотців Іоакима і Анни і всіх святих, – молимо Тебе, Многомилостивий Господи, вислухай нас грішних, що молимось Тобі, і помилуй нас.

Хор: Господи, помилуй (12 разів).

Священик: Милістю, і щедротами, і людинолюбством Єдинородного Сина Твого, що з Ним благословен єси, з Пресвятим і Благим і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

ПІСНЯ 7

Росоносною піч учинив ангел преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя нахилило взивати: “Благословен єси, Боже отців наших”.

Помилуй нас, Господи, людей грішних.

Ніколи не покидай нас, Спасе Щедрий, як пастир овець Твоїх, але, завжди з нами невідступно перебуваючи, від всяких бід визволи тих, що з вірою до Тебе від серця взивають: Благословенний Ти, Боже, і Прославлений.

Слава…

Ти, Боже Всесильний і Царю Пресвятий, простер небо, як шатро, і море огородив піском, пошли нам теплоту сонячну і добре поліття тим, що з вірою до Тебе взивають: Благословений Ти, Боже, і Прославлений.

І нині…

Навчи, Богородице, уста мої говорити корисне, надіє всіх кінців землі, і молись Сину Твоєму і Богу послати поліття на землю і помилувати тих, що до Христа взивають: Благословенний Ти, Боже, і Прославлений.

ПІСНЯ 8

3 полум’я преподобним росу ви­точив і жертву праведника водою спалив; бо все твориш, Христе, з волі Своєї; Тебе про­славляємо по всі віки.

Помилуй нас, Господи, людей грішних.

Чиї ми раби і творіння? Чи не Твої, Предвічний Боже? Тож вислухай наші молитви недостойні і пошли поліття на землю і росу корисну, щоб ми прославляли Тебе по всі віки.

Слава…

Ти сказав, Милостивий Владико, закликаючи нас до покаяння: шукайте, і знайдете; стукайте, і відкриється вам, просіть, і дасться вам. Тому до Тебе припадаємо і щиро молимо: помилуй нас, Милостивий, що прославляють Тебе по всі віки.

І нині…

Чиста Владичице Богородице, визволи молитвами Твоїми людей Твоїх від страждання і нашестя ворожого, подаючи багаті милості і плоди на споживу тим, хто шанує Тебе і прославляє по всі віки.

ПІСНЯ 9

Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські диви­тись: через Тебе, Всечиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його з Небесними Силами, Тебе ублажаємо.

Помилуй нас, Господи, людей грішних.

Павло покаявся від гоніння і став Твоїм сосудом обраним, Владико і Боже всіх; і ми, грішні, надіючись на Твоє милосердя, в покаянні до Тебе взиваємо: прости всі провини наші і пошли поліття землі і росу добру і корисну, молитвами Пречистої Матері Твоєї.

Слава…

Верховний ученик Твій Петро тричі відрікся від Тебе, але плачем гірким знайшов у Тебе, Милосердний Христе, прощення; і ми, уподібнюючись йому в покаянні, Тебе благаючи зі сльозами, взиваємо: згрішили, прости, Милосердний, і визволи нас від усякого зла, молитвами Пречистої Матері Твоєї.

І нині…

Визволи нас, Пречиста, від усяких злих обставин і від проливного дощу, що найшов нині на нас, і випроси у Сина Твого і Бога подати добре поліття рабам Своїм і багатий плід земний на споживу людям, щоб ми безперестанно Тебе величали.

Достойно є, і це є істина, славити Тебе, Богородицю, Присноблаженну і Пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю Тебе величаємо.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Тропарі, глас 6:

Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо, жодного виправдання не маючи, ми, грішні, Тобі як Владиці цю молитву приносимо: помилуй нас.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духу.

Господи, помилуй нас, бо на Тебе ми надіємось; не прогнівайся дуже на нас і не пам’ятай беззаконь наших, але зглянься нині як Благоутробний і визволи нас від ворогів наших. Бо Ти Бог наш, а ми, люди Твої, всі творіння рук Твоїх і ім’я Твоє призиваємо.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Милосердя двері відкрий нам, Благословенна Богородице, щоб ми, на Тебе надіючись, не загинули, а від усякого лиха Тобою визволилися, бо Ти єси спасіння роду християнського.

Диякон проголошує єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої милості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Не бажаючи смерті грішника і очікуючи його навернення і покаяння, Господи, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ще молимось, щоб відвернув від нас усякий гнів Свій, що праведно йде на нас, і простив нам усякі провини, вільні й невільні, і помилував нас, недостойних рабів Своїх, серцем скорботним промовмо всі: Господи, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ще молимось, щоб вислухав Господь Бог глас моління нашого і помилував нас, послав добре поліття на землю і втішив нас, скорботних рабів Своїх, промовмо всі зі сльозами: вислухай, Милостивий, і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ти збираєш води у хмарах від кінців землі і повелінням Твоїм утримуєш їх; пошли поліття на землю, усердно благаємо Тебе, Всещедрий Владико, вислухай і милостиво помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ти піднімаєш воду морську і знову всемогутньою силою Твоєю можеш стримати її і просвітити піднебесну; в покаянні молимось Тобі, Всемилостивий Господи, вислухай і людинолюбно помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Добре поліття пошли, Господи, на землю і від тління скоро визволи нас, з болістю в серці благаємо Тебе, вислухай і милостиво помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ти відвідуєш землю і примножуєш жита її, Ти вирощуєш траву тваринам і насіння на споживу людям; помилуй людей і тварин, заборони лити проливному дощу, пошли сонячне проміння на землю, повели їй примножити плоди, молимось Тобі, Милосердний Господи, вислухай і, як Благий, помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Як очі рабів на господарів своїх, так очі наші з вірою дивляться на Тебе, Боже наш, доки не помилуєш нас. Тому не погуби нас безмірним дощем, але милостиво пошли нам поліття і людинолюбно помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ти посилаєш сонце на злих і добрих і подаєш добре поліття і росу плодоносну на користь творінню Твоєму; не в гніві Твоєму покарай нас, але милостиво примнож насіння землі і її плоди, в покаянні молимось Тобі, Людинолюбний Господи, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ти одягаєшся світлом, як ризою, засяй, Світло сонячне, на землі нашій і висуши надмірну вологу її для багатого плодоношення, молимось Тобі, вислухай і милостиво помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Не пом’яни беззаконь наших, Владико, бо якщо беззаконня побачиш, ніхто не встоїть перед Тобою, але нехай скоро попередять нас милості Твої, Господи, бо ми зубожіли дуже; нехай не розтлить нас негода і до кінця не погубить, молимось Тобі, скоро вислухай і милостиво помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Уповання і спасіння православно в Тебе віруючих, Господи, визволи (якщо в монастирі, промовляй: монастир цей; якщо ж у місті: місто це і всяке місто, і країну; якщо ж у селі: село це) від голоду, згуби, землетрусу, потопу, вогню, меча, нашестя чужинців, міжусобиці і всякої смертоносної рани і Милостивим, і Мирним, і Милосердним будь, Людинолюбче, до гріхів наших і помилуй нас; і відверни весь гнів Твій, що праведно йде на нас, і визволи нас від грядущого праведного покарання Твого, і просвіти благодаттю Твоєю всю піднебесну для плодоношення землі і на управління життям нашим, промовмо всі зі сльозами: Господи Святий, скоро вислухай і милостиво помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Диякон: 3 усердям всі, коліна схиливши, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

МОЛИТВА

Владико Господи Боже наш, Ти колись вислухав благання ревнителя Твого пророка Іллі і до відповідного часу утримав дощ, і нині, Людинолюбний Творче і Милостивий Господи, споглянь і на нас, смиренних і недостойних рабів Твоїх, і на смиренне благання наше, і, як Щедрий, прости провини наші, і, будучи вблаганим від самої Твоєї людинолюбності, подай добре поліття Твоїм нащадкам і сонце просвіти на тих, хто потребує і просить Твоєї милості; звесели лице землі, заради убогих людей Твоїх, немовлят, і худоби, і інших всіх тварин, яких Ти насичуєш Твоїм благоволінням і даєш їм поживу в потрібний час. Так, Господи Боже наш, не відкинь даремно благання наші і не осором нас в надії нашій, але помилуй нас заради милості Твоєї і відвідай щедротами Твоїми, бо проходять в суєті дні наші і бідніє в скорботах життя наше. Не погуби нас за беззаконня наші, якими ми накликали на себе Твій гнів; але вчини з нами по милості Твоїй і по множеству щедрот Твоїх. Бо ми душею скорботною і духом смиренним припадаємо до Тебе і, як раби недостойні, що більшої кари заслуговують, в покаянні усердно до Тебе взиваємо: згрішили, і беззаконня чинили, і провинились в усьому, заповіді Твої порушуючи, і тому все, що наводиш на нас, справедливо і достойно наводиш; але не віддавай нас до кінця стражданню, голоду й загибелі, щоб не потопила нас дощова злива; але у гніві пом’яни милість і заради щедрот Твоїх змилосердься і, як Благий, помилуй Твоє творіння і діло рук Твоїх і скоро визволи від усякого зла. Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І виголошує священик відпуст.