Служба на примноження любові і викоренення ненависті і всякої злоби

ТРЕБНИК

На проскомидії:

Господи Ісусе Христе, Боже наш, заповідь нову Ти дав ученикам Твоїм, щоб любили один одного, прийми жертву цю на відпущення гріхів всіх нас, православних рабів Твоїх, і висохлу у нас любов до Твоєї благості і до ближніх Духом Твоїм Святим онови, і міцно її всели в серця наші, щоб, нею заповіді Твої виконуючи, не свого на землі шукали, але Твого, що на Твою славу і на спасіння ближніх.

На великій єктенії:

Щоб очистив нас від гріхів і беззаконь наших, що висушують в нас любов до Нього і до ближніх, і вселив її силою, дією і благодаттю Пресвятого Свого Духа і вкоренив у серця всіх нас, усердно Господу помолимось.

Щоб посіяв й укоренив благодаттю Пресвятого Свого Духа Свого Нового Завіту нову заповідь, щоб любити один одного і не собі догоджати, а на славу Його і спасіння ближніх завжди шукати, Господу помолимось.

Щоб викоренив в нас ненависть, заздрість і гнів, і всі інші пристрасті, що руйнують братолюбність, і вселив нелицемірну любов, усердно Господу помолимось.

Щоб теплу любов до Бога і до ближніх розпалив в нас благодаттю Пресвятого Свого Духа і нею всі пристрасті душ і тіл наших з коренем випалив, Господу помолимось.

Щоб викоренив в нас пристрасть самолюбства, вкоренив же силою Пресвятого Свого Духа братолюбства благодіяння, з серцем засмученим Господу помолимось.

Щоб не любити нам світу і всього в світі, але правдивою любов’ю Бога і славу Його і ближнього користь і спасіння полюбити, і щоб на небі приготовлені блага завжди бачити і їх шукати вседушно, Господу помолимось.

Щоб не тільки друзів і братію нашу, але і ворогів наших і тих, хто ненавидить нас, правдиво любити, чинити добро, силою, дією і благодаттю Пресвятого Твого Духа примусив нас, Господу помолимось.

Щоб себе пізнавати, і себе звинувачувати, і свої гріхи завжди бачити, себе перед Богом і всіма упокорювати, а брата ніколи не засуджувати, але як самого себе його любити, силою, дією і благодаттю Пресвятого Твого Духа, Господу помолимось.

Щоб мати нам ревність давніх християн в любові до Бога і ближніх, і наслідниками і спадкоємцями їх бути, не тільки образом, але й правдивими ділами, силою, дією й благодаттю Пресвятого Твого Духа, Господу помолимось.

Щоб у православ’ї незахитаними нам бути, і миром, і союзом любові горіти, і в усіх благодіяннях завжди нам перебувати, і від усіх душетлінних пристрастей неушкодженими бути, силою, дією і благодаттю Пресвятого Твого Духа, Господу помолимось.

Після входу:

Тропар, глас 4:

Союзом любові апостолів Твоїх зв’язав Ти, Христе, і нас, Твоїх вірних рабів, до Тебе цим міцно при’єднав, виконувати заповіді Твої і один одного любити нелицемірно сотвори, молитвами Богородиці, єдиний Людинолюбче.

Кондак, глас 5:

Полум’ям любові розпали до Тебе серця наші, Христе Боже, щоб, нею розпалені, серцем, думкою, душею і всією кріпостю нашою полюбили Тебе і ближнього свого як себе самих і, повеління Твої зберігаючи, славили Тебе, всіх благ Подателя.

Читання:

Прокимен, глас 7: Любитиму Тебе, Господи, Кріпосте моя, Господь – Твердиня моя.
Стих: Бог мій – Помічник мій, і уповаю на Нього.

Першого соборного послання апостола Іоанна Богослова читання (зач.72: 1Ін.3:10-20):

Улюблені, діти Божі і діти диявола пізнаються так: усякий, хто не творить правди, не є від Бога, як і той, хто не любить брата свого. Бо таке є благовістування, яке ви чули від початку, щоб ми любили один одного, не так, як Каїн, який був від лукавого і вбив брата свого. А за що вбив його? За те, що діла його були злі, а діла брата його – праведні. Не дивуйтеся, браття мої, якщо світ ненавидить вас. Ми знаємо, що ми перейшли зі смерті в життя, бо любимо братів; той, хто не любить брата, перебуває в смерті. Усякий, хто ненавидить брата свого, є людиновбивця; а ви знаєте, що ніякий людиновбивця не має життя вічного, що в ньому перебувало б. Любов пізнали ми з того, що Він поклав за нас душу Свою; і ми повинні класти душі свої за братів. А хто має достатки на світі, але, коли бачить брата свого в нужді, зачиняє від нього своє серце, то як може перебувати в такому любов Божа? Діти мої! Будемо любити не словом чи язиком, а ділом і правдою. І ось із цього пізнаємо, що ми від істини, і впокорюємо перед Ним серця наші; бо якщо серце наше засуджує нас, то тим більше Бог, бо Бог більший від нашого серця і знає все.

Алилуя, глас 8.
Стих: Полюбіте Господа, всі преподобні Його.
Стих: Бо правди шукає Господь.

Від Іоанна святого Євангелія читання (зач.46: Ін.13:33-35):

Сказав Господь Своїм ученикам: діти! Недовго вже бути Мені з вами. Будете шукати Мене і, як Я сказав юдеям, – куди Я йду, ви не можете прийти, так і вам кажу тепер. Заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного. З того знатимуть усі, що ви Мої ученикй, якщо будете мати любов між собою.

Прохання на потрійній єктенії:

Господи Боже наш як Благий милостиво споглянь на землю серця нашого, що без любові висохла і зледеніла від ненависті, самолюбства і незліченних беззаконь; і краплею благодаті Пресвятого Твого Духа вельми ороси її, щоб вона плодоносила і вирощувала через палаючу до Тебе любов корінь усіх доброчинств – страх Твій і безліносне піклування про спасіння ближніх, всіх же пристрастей і різноманітного лукавства й лицемірства викорінення; усердно, як Благодійника всіх, молимо, скоро вислухай і людинолюбно помилуй.

Заповідь нову, щоб любити один одного, Ти дав Твоїм ученикам, Владико, онови її благодаттю Пресвятого Твого Духа в душах і серцях наших, щоб ніколи про своє, але завжди про Тобі благоугодне і на користь спасіння ближнього поспішали піклуватися, молимось Тобі, Благодійнику Милостивий, вислухай і милостиво помилуй.

Ти дав першу і найбільшу заповідь: любити Тебе, Бога і Творця нашого, від всієї душі, всією думкою і міццю нашою; і другу, подібну до неї: щоб любити ближнього як самих себе. І в цих двох заповідях знаходити весь Закон і Пророків Ти навчив. Ділом виконувати їх; всіх нас благодаттю Пресвятого Твого Духа сподоби, щоб Тобі, Спасителю нашому, і спасінню ближнього догоджаючи, обіцяні Твої блага отримали, як Владиці і Спасу нашому, усердно припадаючи, молимось, скоро вислухай і милостиво помилуй.

Щоб ми були довершеними в любові Твоїй і до ближніх, Боже наш, і мали нелицемірну любов, благодаттю Пресвятого Твого Духа схили нас, Владико; хто думає, що має любов до Тебе, а брата свого ненавидить, неправдомовець є і у темряві ходить. Тому, Милостивий, розпали душі і серця наші любов’ю до Тебе і ближніх, молимось Тобі, як Милостивому, скоро вислухай і, як Милосердний, помилуй.

Всели в нас Твою любов силою благодаті Пресвятого Твого Духа, Всещедрий Владико, щоб не тільки братію і друзів, але і ворогів наших, за Твоїм Божественним повелінням, правдиво любити і тим, що ненавидять нас, чинити добро, і про спасіння щиро дбати, молимось Тобі, благості джерелу і людинолюбності безодні, скоро вислухай і, як Милосердний, помилуй.

Причасний:

Заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас, говорить Господь.