Молебень за примирення ворогуючих

ТРЕБНИК

Священик починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 35

Навчився беззаконник грішити в серці своїм; нема страху Божого перед очима його. Сам себе він обманює в очах своїх, ніби шукає гріхів своїх, щоб зненавидіти їх. Але слова уст його – неправда і лукавство, він не хоче навчитися чинити добро. На ліжку своєму він замишляє беззаконня, стає на недобру дорогу, не соромиться зла. Господи, милість Твоя до небес, істина Твоя понад хмарами. Правда Твоя, – як гори Божі, а присуди Твої, – як безодня велика, про людей і про тварин піклуєшся Ти, Господи. Яка велика милість Твоя, Боже! Сини людські під захистом крил Твоїх спокійні. Вони живляться від достатків дому Твого, і з джерела солодощів Твоїх Ти напуваєш їх. Бо в Тобі джерело життя: в сяйві Твоїм ми бачимо світло. Нехай буде милість Твоя на тих, що визнають Тебе, і правда Твоя на добрих серцем. Нехай не наступить на мене нога гордині, і рука грішника нехай не досягне мене. Бо впали ті, що чинили беззаконня, впали і не можуть встати.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Диякон виголошує єктенію:

В мирі Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир усього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб очистив нас від гріхів і беззаконь наших, що висушують в нас любов до Нього і до ближніх, і вселив її силою, дією і благодаттю Пресвятого Свого Духа і вкоренив у серця всіх нас, усердно Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб посіяв й укоренив благодаттю Пресвятого Свого Духа Свого Нового Завіту нову заповідь, щоб любити один одного і не собі догоджати, а на славу Його і спасіння ближніх завжди шукати, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб викоренив в нас ненависть, заздрість і гнів, і всі інші пристрасті, що руйнують братолюбність, і вселив нелицемірну любов, усердно Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб теплу любов до Бога і до ближніх розпалив в нас благодаттю Пресвятого Свого Духа і нею всі пристрасті душ і тіл наших з коренем випалив, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб викоренив в нас пристрасть самолюбства, вкоренив же силою Пресвятого Свого Духа братолюбства благодіяння, з серцем засмученим Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб не любити нам світу і всього в світі, але правдивою любов’ю Бога і славу Його і ближнього користь і спасіння полюбити, і щоб на небі приготовлені блага завжди бачити і їх шукати вседушно, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб не тільки друзів і братію нашу, але і ворогів наших і тих, хто ненавидить нас, правдиво любити, чинити добро, силою, дією і благодаттю Пресвятого Твого Духа примусив нас, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб себе пізнавати, і себе звинувачувати, і свої гріхи завжди бачити, себе перед Богом і всіма упокорювати, а брата ніколи не засуджувати, але як самого себе його любити, силою, дією і благодаттю Пресвятого Твого Духа, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб мати нам ревність давніх християн в любові до Бога і ближніх, і наслідниками і спадкоємцями їх бути, не тільки образом, але й правдивими ділами, силою, дією й благодаттю Пресвятого Твого Духа, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб у православ’ї незахитаними нам бути, і миром, і союзом любові горіти, і в усіх благодіяннях завжди нам перебувати, і від усіх душетлінних пристрастей неушкодженими бути, силою, дією і благодаттю Пресвятого Твого Духа, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Хор: Господи, помилуй.

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію зі всіма святими пом’янувши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Виголос: Бо Тобі належить всяка слава, честь і поклоніння Отцю і Синові і Святому Духові, нині й повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.

Тропар, глас 4:

Союзом любові апостолів Твоїх зв’язав Ти, Христе, і нас, Твоїх вірних рабів, до Тебе цим міцно при’єднав, виконувати заповіді Твої і один одного любити нелицемірно сотвори, молитвами Богородиці, єдиний Людинолюбче.

Кондак, глас 5:

Полум’ям любові розпали до Тебе серця наші, Христе Боже, щоб, нею розпалені, серцем, думкою, душею і всією кріпостю нашою полюбили Тебе і ближнього свого як себе самих і, повеління Твої зберігаючи, славили Тебе, всіх благ Подателя.

Диякон: Будьмо уважні.

Священик: Мир усім.
Читець: І духові твоєму.

Прокимен, глас 7: Любитиму Тебе, Господи, Кріпосте моя, Господь – Твердиня моя.
Стих: Бог мій – Помічник мій, і уповаю на Нього.

Диякон: Премудрість.
Читець: Першого соборного послання апостола Іоанна Богослова читання (зач.72: 1Ін.3:10-20).
Диякон: Будьмо уважні.

Читець:
Улюблені, діти Божі і діти диявола пізнаються так: усякий, хто не творить правди, не є від Бога, як і той, хто не любить брата свого. Бо таке є благовістування, яке ви чули від початку, щоб ми любили один одного, не так, як Каїн, який був від лукавого і вбив брата свого. А за що вбив його? За те, що діла його були злі, а діла брата його – праведні. Не дивуйтеся, браття мої, якщо світ ненавидить вас. Ми знаємо, що ми перейшли зі смерті в життя, бо любимо братів; той, хто не любить брата, перебуває в смерті. Усякий, хто ненавидить брата свого, є людиновбивця; а ви знаєте, що ніякий людиновбивця не має життя вічного, що в ньому перебувало б. Любов пізнали ми з того, що Він поклав за нас душу Свою; і ми повинні класти душі свої за братів. А хто має достатки на світі, але, коли бачить брата свого в нужді, зачиняє від нього своє серце, то як може перебувати в такому любов Божа? Діти мої! Будемо любити не словом чи язиком, а ділом і правдою. І ось із цього пізнаємо, що ми від істини, і впокорюємо перед Ним серця наші; бо якщо серце наше засуджує нас, то тим більше Бог, бо Бог більший від нашого серця і знає все.

Священик: Мир тобі.
Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість. Алилуя, глас 8.
Хор: Алилуя (тричі).
Стих: Полюбіте Господа, всі преподобні Його.
Стих: Бо правди шукає Господь.

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Від Іоанна святого Євангелія читання (зач.46: Ін.13:33-35).
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.

Священик:
Сказав Господь Своїм ученикам: діти! Недовго вже бути Мені з вами. Будете шукати Мене і, як Я сказав юдеям, – куди Я йду, ви не можете прийти, так і вам кажу тепер. Заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного. З того знатимуть усі, що ви Мої ученикй, якщо будете мати любов між собою.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон проголошує єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Владику і отця нашого Блаженнійшого (ім’я), і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), за братів наших священиків, священномонахів і за все у Христі братство наше.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Богом бережену Україну нашу, владу і військо її, щоб ми тихе і мирне життя прожили у всякому благочесті і чистоті.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Господи Боже наш як Благий милостиво споглянь на землю серця нашого, що без любові висохла і зледеніла від ненависті, самолюбства і незліченних беззаконь; і краплею благодаті Пресвятого Твого Духа вельми ороси її, щоб вона плодоносила і вирощувала через палаючу до Тебе любов корінь усіх доброчинств – страх Твій і безліносне піклування про спасіння ближніх, всіх же пристрастей і різноманітного лукавства й лицемірства викорінення; усердно, як Благодійника всіх, молимо, скоро вислухай і людинолюбно помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Заповідь нову, щоб любити один одного, Ти дав Твоїм ученикам, Владико, онови її благодаттю Пресвятого Твого Духа в душах і серцях наших, щоб ніколи про своє, але завжди про Тобі благоугодне і на користь спасіння ближнього поспішали піклуватися, молимось Тобі, Благодійнику Милостивий, вислухай і милостиво помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ти дав першу і найбільшу заповідь: любити Тебе, Бога і Творця нашого, від всієї душі, всією думкою і міццю нашою; і другу, подібну до неї: щоб любити ближнього як самих себе. І в цих двох заповідях знаходити весь Закон і Пророків Ти навчив. Ділом виконувати їх; всіх нас благодаттю Пресвятого Твого Духа сподоби, щоб Тобі, Спасителю нашому, і спасінню ближнього догоджаючи, обіцяні Твої блага отримали, як Владиці і Спасу нашому, усердно припадаючи, молимось, скоро вислухай і милостиво помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Щоб ми були довершеними в любові Твоїй і до ближніх, Боже наш, і мали нелицемірну любов, благодаттю Пресвятого Твого Духа схили нас, Владико; хто думає, що має любов до Тебе, а брата свого ненавидить, неправдомовець є і у темряві ходить. Тому, Милостивий, розпали душі і серця наші любов’ю до Тебе і ближніх, молимось Тобі, як Милостивому, скоро вислухай і, як Милосердний, помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Всели в нас Твою любов силою благодаті Пресвятого Твого Духа, Всещедрий Владико, щоб не тільки братію і друзів, але і ворогів наших, за Твоїм Божественним повелінням, правдиво любити і тим, що ненавидять нас, чинити добро, і про спасіння щиро дбати, молимось Тобі, благості джерелу і людинолюбності безодні, скоро вислухай і, як Милосердний, помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик промовляє молитву:

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Дякуємо Тобі, Владико Людинолюбче, Царю віків і Подателю блага, що зруйнував стіну ворожнечі і мир дарував роду людському, і нині мир рабам Твоїм даруй; вкорени в них страх Твій і любов один до одного утверди. Погаси всіляку ворожнечу, відніми всі спокуси незгоди. Бо Ти єси мир наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І виголошує священик відпуст: