Чин благословення і освячення пам’ятника тим, хто життя своє віддав за Батьківщину і за ближніх своїх

ТРЕБНИК

Священик починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Всеблагий Отче, Ти послав у світ Свого Єдинородного Сина, щоб Він Своєю смертю і воскресінням визволив нас, від вічної муки і смерті, і повернув нам надію на життя вічне, в славі Твоїй. Хрест Сина Твого – знак нашої перемоги. Цим знаком в таїнстві святого хрещення, ми беремо свій щоденний хрест, щоб іти життям наслідуючи Христа. Благослови, і освяти пам’ятник цей, який раби Твої спорудили, та встановили на честь і в пам’ять про тих, хто загинув за ближніх своїх, бо Ти сам сказав: хто душу свою покладе за друзів своїх, той спасе її. Яви їм Свою велику милість, і воскреси їхнє тіло для життя у славі Твоїй. Подай вінці нетління, вождям і воїнам, які за віру і Батьківщину життя свої віддали на полі битви, і всім, хто для перемоги потрудився. А тим, котрі оздобили пам’ятник цей, і пам’ять звершують, подай, Господи, все, що вони просять для спасіння. Укріпи нашу надію на те, що силою Чесного Твого і Животворчого Хреста, Ти проведеш нас через ворота смерті й приведеш до Царства Твого, де ми зі святими Твоїми будемо славити і оспівувати Пречесне і Величне ім’я Твоє, Отця і Сина і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Після молитви священик кропить свяченою водою пам’ятник тричі, щоразу промовляючи:

Освячується пам’ятник цей окропленням во­дою цією свяченою, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І тоді відпуст:

Христос істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Благий і Чоловіколюбець.