Молебень в дні громадянських свят

ТРЕБНИК

Священик починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Бог Господь:

Диякон: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Прославляйте Господа, бо Він Милосердний, бо повіки ласка Його.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Обступили й оточили мене, я ж іменем Господнім переміг їх.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Не умру, а житиму і повідатиму про діла Господні.
Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Камінь, що занедбали будівничі, став в основу вугла. Від Господа це сталося, і дивне воно в очах наших.

І співаємо тропарі:

глас 4:

Ми, недостойні раби Твої, Господи, дякуємо за великі благодіяння, що були на нас; славлячи Тебе, хвалимо, благословляємо, дякуємо, оспівуємо і величаємо Твоє милосердя, і з рабською любов’ю взиваємо до Тебе: Благодателю, Спасе наш, слава Тобі

глас 1:

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемо­гу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас – оселю Твою.

Диякон: Будьмо уважні.

Священик: Мир усім.
Читець: І духові твоєму.

Прокимен, глас 4: Співаю Господу, що благодіяв мені, і співаю в ім’я Господа Вишнього.
Стих: Зрадіє серце моє за спасіння Твоє.

Диякон: Премудрість.
Читець: До римлян святого апос­тола Павла читання (зач.111: Рим.13:1-10).
Диякон: Будьмо уважні.

Читець:

Браття, всяка душа нехай підкоряється вищій владі, бо немає влади не від Бога; існуючі ж власті поставлені Богом. Тому той, хто противиться владі, противиться Божому повелінню. А ті, що противляться, самі викличуть на себе осуд. Бо начальники страшні не для добрих діл, а для злих. Чи хочеш не боятися влади? Роби добро і одержиш похвалу від неї. Бо начальник є Божий слуга, тобі на добро. А якщо робиш зло, бійся, бо він недаремно носить меч; він – Божий слуга, месник на покарання того, хто робить зло. І тому треба підкорятися не тільки зі страху покарання, але й заради совісті. Для цього ви і податки сплачуєте, бо вони, Божі слуги, цим самим постійно зайняті. Отже, віддавайте всім належне: кому податок – податок; кому данину – данину; кому страх – страх; кому честь – честь. Не залишайтесь винні нікому нічого, крім взаємної любові; бо хто любить іншого, той виконав закон. Бо заповіді: «Не перелюбствуй», «Не убивай», «Не кради», «Не лжесвідчи», «Не пожадай чужого» й усі інші містяться в цьому слові: «Люби ближнього твого, як самого себе». Любов не робить ближньому зла; отже, любов є виконання закону.

Священик: Мир тобі.
Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість. Алилуя, глас 8.
Хор: Алилуя (тричі).

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Від Матфея святого Євангелія читання (зач.90: Мф.22:15-22).
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.

Священик:

Одного разу фарисеї радилися проти Ісуса, як би впіймати Його на слові. І послали до Нього своїх учнів з іродіанами, кажучи: Учителю! Ми знаємо, що Ти справедливий і істинно путі Божої вчиш, і не прагнеш будь-кому догодити, бо не зважаєш ні на яку особу. Отже, скажи нам, як Тобі здається, чи годиться платити подать кесареві, чи ні? Ісус же, знаючи їхнє лукавство, сказав: чого спокушаєте Мене, лицеміри? Покажіть Мені монету, якою платиться податок. Вони принесли Йому динарій. І говорить їм: чиє це зображення і напис? Кажуть Йому: кесаря. Тоді говорить їм: отже, віддавайте кесареве кесареві, а Боже – Богові. Почувши це, вони здивувалися і, залишивши Його, відійшли.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон проголошує єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Владику і отця нашого Блаженнійшого (ім’я), і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), за братів наших священиків, священномонахів і за все у Христі братство наше.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Богом бережену Україну нашу, владу і військо її, щоб ми тихе і мирне життя прожили у всякому благочесті і чистоті.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Невимовний у милості Твоїй, Боже наш, подай рабам Твоїм, владі нашій благу поміч, як Мойсею, мужність Давидову і мудрість Соломонову, на славу ім’я Твого, молимось, Всесвятий Царю, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Дякуючи зі страхом і трепетом, як раби недостойні, Твоєму милосердю, Спасе і Владико наш, Господи, за Твої благодіяння, що Ти вилив сповна на рабів Твоїх, припадаємо, славослів’я Тобі, як Богу, приносимо і щиро взиваємо: визволи від усіх бід рабів Твоїх, і завжди, як Милостивий, виконуй благі бажання всіх нас, смиренно молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик промовляє молитву:

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи Ісусе Христе, Боже наш, Боже всякого милосердя і щедрот, Твоя милість безмірна і людинолюбності – недослідима безодня; до Твоєї величності припадаючи, зі страхом і трепетом, як раби недостойні, подяку Твоєму милосердю за Твої благодіяння, що були на рабах Твоїх, нині смиренно приносимо, як Господа, Владику і Благодійника славимо, хвалимо, оспівуємо, величаємо і, припадаючи, знову дякуємо, Твого безмірного і невимовного милосердя смиренно благаємо, щоб нині моління рабів Твоїх прийняв і милостиво сповнив їх, і в подальшому всіх вірних Твоїх рабів, що любов’ю до Тебе і ближніх, і в усіх доброчинствах живуть, одержувати сподоби; Україну нашу і владу її визволяючи від усяких злих підступів, мир і спокій їм даруй. Тобі, з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Єдиносущним Твоїм Духом в Єдиному єстві славимому Богу, завжди подяку приносити і славословити, і оспівувати сподоби.

І потім голосно виголошує:

Слава Тобі, Боже, Благодійнику наш, на віки віків.

Хор: Амінь.

І співаємо пісню святого Амвросія, єпископа Медіоланського:

Тебе, Бога, хвалимо, Тебе, Господа, визнаємо, Тебе, Предвічного Отця, вся земля величає. Тебе всі ангели, Тебе небеса, і всі сили, до Тебе херувими і серафими безперестанно голосами взивають: Свят, Свят, Свят Господь Саваоф, повне небо і земля слави Твоєї. Тебе преславний апостольський собор, Тебе пророча хвалебна чисельність, Тебе хвалить пресвітле воїнство мучеників. Тебе по всій вселенній сповідує свята Церква, Отця недосяжну величність; Твого Істинного і Єдинородного Сина, і Святого Утішителя Духа. Ти Царю слави, Христе; Ти Отця Присносущий Син. Ти для визволення нашого став людиною і не зневажив дівочої утроби. Ти подолав жало смерті, відкрив віруючим Царство Небесне. Ти праворуч Бога сидиш у славі Отцівській, і Суддею прийти маєш. Тебе ж просимо, допоможи рабам Твоїм, яких Ти викупив чесною Твоєю кров’ю; сподоби зі святими Твоїми у вічній славі Твоїй царювати. Спаси людей Твоїх, Господи, і благослови насліддя Твоє, виправи його і піднеси повіки; в усі дні благословляємо Тебе і славимо ім’я Твоє повіки і навік віків. Сподоби, Господи, в цей день без гріха зберегтися нам; помилуй нас, Господи, помилуй нас, нехай буде милість Твоя, Господи, на нас, бо ми уповаємо на Тебе. На Тебе, Господи, уповаємо, щоб не осоромитися повіки, амінь.

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І виголошує священик відпуст, а після відпусту многоліття.

Scroll Up