Чин освячення ілітона

ТРЕБНИК

Ілітон буває льняним або шовковим, за розміром – трішки більший за святий антимінс, який в ньому покривається.

Перед освяченням священик в єпитрахилі та фелоні кадить святий престіл, на якому покладено розкритий ілітон, і починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 110

Прославляю Тебе, Господи, всім серцем моїм в раді праведників і в зібранні. Діла Його – краса і слава; правда Його перебуває вічно. Незабутніми зробив Він чудеса Свої. Щедрий і Милостивий Господь. Він дає поживу всім тим, що бояться Його. Завіт Свій пам’ятає вічно. Могутність діянь Своїх явив Він народові Своєму, щоб дати йому насліддя народів. Діла рук Його істина й правосуддя; всі заповіді Його вірні, тверді на віки вічні, встановлені на істині й правоті. Визволення послав Господь народові Своєму, на віки поставив Завіт Свій. Святе і страшне ім’я Його. Початок премудрості – страх Господній, і розум добрий мають ті, що додержуються заповідей Його. Хвала Йому на віки віків.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи Ісусе Христе, Боже наш, Сину і Слово Бога Живого, Ти зволив нашого ради спасіння тіло прийняти від Пречистої Діви, і після народження пеленами був повитий і в яслах покладений, а після хресної смерті, яку заради нас з Твоєї волі перетерпів, Тебе обгорнули плащаницею чистою і покривалом і в гріб поклали. Нині Тебе просимо і смиренно благаємо: пошли Божественне благословення і благодать Святого Духа на ілітон цей, благослови, очисти і освяти його, щоб він став достойним для освячення на ньому Божественних Таїн пресвятого Тіла і чесної Крові Твоєї на славу Твою, Безначального Твого Отця і Єдинородного і Животворчого Твого Духа, і на спасіння всіх людей Твоїх. Бо Ти єси освячення наше, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсяк­час, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Диякон: Голови ваші вклоніть пе­ред Господом.
Хор: Тобі, Господи.

Господи Ісусе Христе, Боже наш, прийми це усердне моління від нас, недостойних рабів Твоїх, і як Благий і Людинолюбний благозволь нині послати Твоє святе благословення на ілітон цей, благослови і освяти його Духом Твоїм Святим, окропленням водою свяченою, як освятив Ти святі Твої погребальні пелени, щоб він став покривалом і плащаницею для пресвятого Тіла і чесної Твоєї Крові. Бо Ти благословляєш і освячуєш все, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і по­всякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик кропить свяченою водою ілітон тричі, щоразу виголошуючи:

Освячується ілітон цей благодат­тю Пресвятого Духа, окропленням во­дою освяченою, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.

І після цього буває звичайний денний відпуст.