Молебень за тих, хто у в'язниці і в неволі

ТРЕБНИК

Священик починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 37

Господи, не суди мене в ярості Твоїй і не карай мене у гніві Твоїм. Бо стріли Твої пройняли мене, і утвердив єси на мені руку Твою. Нема зцілення у плоті моїй від лиця гніву Твого, нема спокою в костях моїх від лиця гріхів моїх. Бо беззаконня мої перевищили голову мою і, як тягар великий, пригнітили мене. Засмерділись і загнилися рани мої від лиця безумства мого. Пригноблений я і зовсім поник, весь день сумуючи ходжу. Бо стегна мої сповнилися запаленням, і нема зцілення у плоті моїй. Озлоблений був і змирився до кінця; ридаю від болю серця мого. Господи, перед Тобою всі бажання мої, і зітхання моє від Тебе не втаїться. Серце моє стривожене, покинула мене сила моя, і світло очей моїх – і того вже не стало в мене. Друзі мої і приятелі мої відійшли від мене, і родина моя стала осторонь мене. Аті, що шукають душу мою, поставили сіті, і ті, що бажають мені зла, говорять про погибель і весь день замишляють підступи. Я ж, немов глухий, не чую і, як німий, не відкриваю вуст своїх. І став я як людина, що не чує і не має в устах своїх виправдання. Бо на Тебе, Господи, уповаю я: Ти почуй, Господи, Боже мій. Тому я сказав: нехай ніколи не потішаються [вороги мої]; коли спіткнуться ноги мої, вони звеличуються наді мною. Я готовий до ран, і недуги мої повсякчас переді мною. Бо беззаконня мої я визнаю і печалюся через гріх мій. Вороги ж мої живуть і зміцнюються більше за мене, і намножилося тих, що ненавидять мене не по правді. Ті, що відплачують мені злом за добро, обмовляють мене, бо я про благодіяння дбаю. Не покинь мене, Господи, Боже мій, не відступи від мене. Поспіши на поміч мені, Господи спасіння мого.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Диякон виголошує єктенію:

В мирі Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За мир усього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб простив рабам Своїм (імена) всі провини їхні і Милостивим і Милосердним був до них, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб скоро почув голос моління нашого і від кайданів і в’язниці милостиво визволив їх, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб, як колись усердну Церкви Своєї за Петра молитву, і нашу нині милостиво вислухав і від кайданів визволив рабів Своїх, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб ради великих щедрот і милості Своєї від усяких злих обставин визволив і звільнив рабів Своїх, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб вчинив милість з рабами Своїми і від всіх бід і недолі і від ув’язнення, як Йосифа колись в Єгипті, силою Своєю скоро визволив їх, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Хор: Господи, помилуй.

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Приснодіву Марію зі всіма святими пом’янувши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Виголос: Бо Тобі належить всяка слава, честь і поклоніння Отцю і Синові і Святому Духові, нині й повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.

Тропар, глас 2:

Манасію від кайданів і від гіркого ув’язнення, молитов ради, визволив, Всещедрий Боже, і рабів Твоїх, що за них нині молимось, від кайданів і ув’язнення звільни і від всяких злих обставин визволи, як єдиний Людинолюбець.

Кондак, глас 5:

Як милосердя джерело і благості безодня, Христе Боже, не зневаж, тих що в скорботі і біді Тебе з вірою призивають, але, як Щедрий, помилуй, і від кайданів скоро визволи, щоб співати Тобі: алилуя.

Диякон: Будьмо уважні.

Священик: Мир усім.
Читець: І духові твоєму.

Прокимен, глас 7: Виведи із в’язниці душу мою, щоб славити ім’я Твоє.
Стих: Зваж на молитву мою, бо я смирився вельми.

Диякон: Премудрість.
Читець: Діянь святих апостолів читання (зач.29 Діян.12:1-11).
Диякон: Будьмо уважні.

Читець:

У ті дні цар Ірод підняв руки на декого з церкви, щоб заподіяти їм зло, і мечем убив Якова, брата Іоанового. А побачивши, що це подобається юдеям, після того взяв і Петра, – тоді були дні опрісноків, – і, схопивши його, посадив у в’язницю; і наказав чотирьом четвіркам воїнів стерегти його, маючи намір після Пасхи вивести його до народу. Отже, Петра стерегли у в’язниці, а тим часом церква ревно молилася за нього Богові. Коли ж Ірод хотів вивести його, тієї ночі Петро спав між двома воїнами, скутий двома ланцюгами, і сторожа біля дверей стерегла в’язницю. І ось постав ангел Господній, і світло осяяло в’язницю, і, штовхнувши в бік Петра, він розбудив його і сказав: «Встань швидше». І впали ланцюги з його рук. І сказав йому ангел: «Підпережись і взуйся». Він зробив так. Потім говорить йому: «Вдягни одяг твій та йди за мною». Петро вийшов і попрямував за ним, не знаючи, що роблене ангелом було в дійсності, а думав, що бачить видіння. Пройшовши першу і другу сторожу, вони прийшли до залізної брами, що вела до міста, яка сама собою відчинилася їм; вони вийшли і пройшли одну вулицю, і раптом ангела не стало з ним. Тоді Петро, опам’ятавшись, сказав: «Тепер я бачу воістину, що Господь послав ангела Свого і звільнив мене від руки Іродової та від усього, чого чекав народ іудейський».

Священик: Мир тобі.
Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість. Алилуя, глас 4.
Хор: Алилуя (тричі).
Стих: Із глибини взивав я до Тебе, Господи, Господи, вислухай голос мій.
Стих: Нехай почують вуха Твої голос моління мого.

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священик: Мир усім.
Хор: І духові твоєму.

Священик: Від Іоанна святого Євангелія читання (зач.31: Ін.8:31-35).
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Диякон: Будьмо уважні.

Священик:

Сказав Господь іудеям, які увірували в Нього: якщо будете перебувати в слові Моєму, то ви істинно будете Моїми учениками; і пізнаєте істину, і істина визволить вас. Йому відповіли: ми рід Авраамів, і ніколи не були рабами нікому, як же Ти кажеш: станете вільними? Ісус відповів їм: істинно, істинно кажу вам, що кожен, хто чинить гріх, є раб гріха.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон проголошує єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Владику і отця нашого Блаженнійшого (ім’я), і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я), за братів наших священиків, священномонахів і за все у Христі братство наше.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ще молимось за Богом бережену Україну нашу, владу і військо її, щоб ми тихе і мирне життя прожили у всякому благочесті і чистоті.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Петра від кайданів і в’язниці Ти визволив і непошкодженим Церкві Твоїй Ти дарував, Христе, і рабів Твоїх, за яких ми нині молимось Тобі, як Милосердний, помилуй і від кайданів визволи, молимось Тобі, Всемилостивий Спасе, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Ти визволяєш слабкого від сильного, і убогого, у якого немає помічника, що знаходиться в біді, в ув’язненні і в кайданах, як Щедрий, милостиво визволи, усердно молимось Тобі, скоро вислухай і, як Щедрий, помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Йосифа, у в’язниці колись в Єгипті ув’язненого, преславно Ти визволив, і нині, тих, що за них Тебе призиваємо, від кайданів і гіркої біди визволи, молимось Тобі, Визволителю Милостивий, вислухай і скоро помилуй.
Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Священик промовляє молитву:

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Господи Ісусе Христе, Боже наш, святого апостола Твого Петра від кайданів і в’язниці без всякого ушкодження Ти визволив; прийми смиренну молитву нашу, і відпусти гріхи рабам Твоїм (імена), що знаходяться у в’язниці, і як Людинолюбець, всесильною Твоєю рукою від усяких злих обставин визволи і на свободу виведи.  Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і навіки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість.
Священик: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Ім’ям Господнім благослови, отче.

І виголошує священик відпуст: