Чин, який звершується, коли щось скверне або нечисте впало в сосуд з вином або єлеєм, або медом, або з чимось іншим

ТРЕБНИК

Спочатку нечисте видаляють геть із сосуда, а вин, або єлей, або інший вміст сосуда переливають в інший сосуд. Осквернений сосуд вимиють ззовні і зсередини. Священик кадить вимитий сосуд і хрестовидно тричі вливає в нього святу богоявленську воду. Після цього вливає в нього знову те, що в ньому тримали і, покадивши, молиться:

Священик: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Святий Господи Боже наш, Ти Твоїм милосердним пришестям всілякі нечистоти ворожі знищив і сказав: не те, що входить в людину, оскверняє її, але для чистого все є чистим; Ти сосудом вибраним Твоїм, апостолом, навчив нас, щоб вірили: все, створене Тобою, є добре, і не можна нічого відкидати з того, що освячується Божественним словом і молитвою до Тебе. Сам благослови вино це (або єлей, або щось інше; тут називай) Твоєю благодаттю і вливанням святої води, а всяку скверну через змія, що впав в нього підступом лукавого, або навіть сумнів в цьому – віджени від думок рабів Твоїх, щоб було воно всім, хто споживає його, на радість. Подавай всім, хто його причащається, на освячення, і дай їм з чистою совістю приступати до Пречистих Твоїх Тайн. Бо Ти благословляєш і освячуєш все, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на вік віків.
Хор: Амінь.

І потім першим споживає те, що в сосуді, священик і дає те господарям дому. Коли ж те, що впало в сосуд з вином або єлеєм, зацвіте і зігниє, виливають все геть і нічого з того не вживають.