Чин панахиди

ТРЕБНИК

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 90

Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться. Каже він до Господа: “Ти Пристановище і Захист мій, Бог мій, і я уповаю на Нього”. Він спасе тебе від сіті ловця і від пошесті згубної. Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню крил Його ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошесті, що ходить у темряві, ані напасті духа зла опівдні. Впаде біля тебе тисяча, і десять тисяч праворуч тебе, але до тебе не наблизиться. Тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над беззаконними бачити. Бо ти сказав: “Господь – надія моя”, і Всевишнього ти обрав за оборонця собі. Отже, не прийде до тебе лихо, і пошесть не наблизиться до оселі твоєї. Бо Він ангелам Своїм зве­лить, щоб охороняли тебе на всіх путях твоїх. На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь. На гаспида й василиска ти наступатимеш, і потопчеш лева й змія. Бо каже Господь: “За те, що він поклав надію на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє. Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скорботі, визволю його і прославлю його. Довгим жит­тям обдарую його і дам йому спасіння Моє”.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Після цього виголошує диякон заупокійну єктенію:

В мирі Господу помолимось. 
Хор: Господи, помилуй.

За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За відпущення гріхів у блажен­ній пам’яті спочилих Господу помо­лимось.
Хор: Господи, помилуй.

За приснопам’ятних рабів Божих (імена), за спокій і блаженну пам’ять їх Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб простив їм Бог всякі провини вільні і невільні, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб неосудно стали вони перед страшним Престолом Господа слави, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

За тих, що плачуть, сумують і споді­ваються Христового утішення, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб визволитися їм від усякої скорботи, печалі і зітхання і вселитися їм там, де перебуває світло лиця Божого, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб Господь Бог вчинив душі їхні у місці світлім, у місці квітучім, у місці спокою, де всі праведні перебувають, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб упокоїтись їм на лоні Авраама й Ісаака, і Якова, Господу помоли­мось.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб визволитися нам від усякої скорботи, гніву, небезпеки та недолі, Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.
Хор: Господи, помилуй.

Милості Божої, Царства Небесного і відпущення гріхів їхніх випросивши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богу віддамо.
Хор: Тобі, Господи.

Священик: Бо Ти єси воскресіння, життя і упокоєння спочилих рабів Твоїх (імена), Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Без­начальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Алилуя, глас 6.

Стих 1: Баженні, кого Ти обрав і прийняв, Господи.
Стих 2: Пам’ять їх з роду в рід.
Стих 3: Душі їхні у блаженстві перебуватимуть.

ТРОПАР, глас той же:
Глибиною мудрості людинолюбно все будуючи і корисне всім подаючи, Єдиний Сотворителю, упокой, Господи, душі рабів Твоїх, які надію поклали на Тебе, Творця і Промислителя і Бога нашого.
Слава і нині:
Тебе – і стіну, і пристановище маємо, і молитвеницю благоприємну до Бога, що Його породила єси, Богородице Неневісна, вірних спасіння.

Благословен єси, Господи, навчи мене оправдань Твоїх.

Всі святі знайшли джерело життя і двері раю. О, коли б і мені знайти до нього путь покаяння. Я – загублене ягня, поклич мене, Спасе, і спаси мене.

Благословен єси, Господи, навчи мене оправдань Твоїх.

Святі мученики! Ви проповідували про Христа – Божого Агнця, і, як ягнята, замучені були, і перейшли до життя, що ніколи не старіє, а вічно існує. Щиро ж благайте Христа, щоб і нам подав відпущення гріхів.

Благословен єси, Господи, навчи мене оправдань Твоїх.

Всі ви дорогою вузькою і скорботною ходили, хрест, як ярмо, в житті взявши, і Мене наслідували вірою, прийдіть і втіштеся славою і вінцями небесними, що Я приготував вам.

Благословен єси, Господи, навчи мене оправдань Твоїх.

Я несказанної Твоєї слави образ, хоч і ношу на собі рани гріховні, зглянься на Твоє творіння, Владико, і очисти Твоїм милосердям, і жадану вітчизну подай мені, в раю знову мене оселивши.

Благословен єси, Господи, навчи мене оправдань Твоїх.

З нічого Ти мене колись створив і Божественним Твоїм образом підніс; за порушення ж заповіді знову в землю, з якої взяв мене, повернув. Піднеси ж до первісної подоби Твоєї, щоб давню красу мені оновити.

Благословен єси, Господи, навчи мене оправдань Твоїх.

Упокой, Боже, раба Твого (рабу Твою) і осели його (її) в раю, де всі святі, Господи, сяють, як світила. Упокой, Гос­поди, спочилого раба Твого (рабу Твою), не пам’ятаючи всіх його (її) гріхів.

Слава…

Троїчне Сяйво Єдиного Божества благочесно прославляємо співами: Свят єси, Отче Безначальний, Співбезначальний же Сину і Божественний Душе, просвіти нас, що з вірою Тобі служимо, і з вічного вогню визволи.

І нині…

Богородичний: Радуйся, Чиста, що Бога тілом породила на спасіння всіх. Через Тебе рід людський знайшов спасіння: о, коли б і ми рай знайшли за Твоєю допомогою, Богородице чиста і благословенна.

Алилуя, алилуя, алилуя. Слава Тобі, Боже (тричі).

МАЛА ЄКТЕНІЯ

Ще і ще в мирі Господу по­молимось.
Хор: Господи, помилуй.

Ще молимось за упокоєння душі спочилого раба Божого (спочилої раби Божої) (ім’я) і за відпущення йому (їй) усякої провини вільної і невільної.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб Господь Бог оселив їхні душі там, де праведні спочивають.
Хор: Господи, помилуй.

Милості Божої, Царства Небесного і відпущення гріхів їхніх у Христа, Безсмертного Царя і Бога нашого, про­симо.
Хор: Подай, Господи.

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Священик: Боже духів і всього тілесного, Ти смерть подолав і диявола знищив, і життя світові Твоєму подав. Сам, Господи, упокой душу спочилих рабів Твоїх (імена) у місці світлім, у місці квітучім, у місці спокою, де нема ні недуги, ні скорботи, ні зітхання. Всякий гріх, що вчинили вони словом чи ділом, чи думкою як Благий і Людинолюбний Бог прости, бо немає людини, що жила б і не згрішила. Бо тільки Ти один без гріха. Правда Твоя – правда вічна, і слово Твоє – істина.
Бо Ти єси воскресіння, життя і упокоєння спочилих рабів Твоїх (імена), Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

І після виголосу співають сідальний, глас 5:

Упокой, Спасе наш, з праведними рабів Твоїх і осели їх в оселях Твоїх, як про це написано, і прости як Милосердний всі гріхи їхні вільні й невільні, і все, чим згрішили вони свідомо й несвідомо, Людинолюбче.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Христе Боже, Ти від Діви засяяв світові і через Неї нас синами світла показав, помилуй нас.

ПСАЛОМ 50

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої. Особливо омий мене від беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе Єдиного я згрішив і лукаве перед Тобою вчинив, отже, праведний Ти у слові Твоїм і справедливий у присуді Твоїм. Ось бо в беззаконні зачатий я, і в гріхах породила мене мати моя. Бо Ти істину полюбив єси, невідоме й таємне мудрості Твоєї явив Ти мені. Окропи мене ісопом – і очищуся, омий мене – і стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість – і зрадіють кості мої упокорені. Відверни лице Твоє від гріхів моїх і прости всі беззаконня мої. Серце чисте створи в мені, Боже, і духа праведного віднови в нутрі’ моєму. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відніми від мене. Поверни мені радість спасіння Твого і духом могутнім укріпи мене. Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх, і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме прав­ду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богові – це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш. Ублажи, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і нехай збудуються стіни єрусалимські. Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення: тоді покла­дуть на Жертовник Твій тельців.

Потім співається канон, глас 6:

ПІСНЯ 1

Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

У небесних оселях непохитні муче­ники завжди молять Тебе, Христе: ві­рних, яких від землі прийняв Ти, вічних благ сподоби.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Усе живе разом упорядкувавши і прикрасивши, вінцем усього створив Ти мене, людину смиренну: водночас величну, тому душі рабів Твоїх, Спасе, упокой.

Слава…

На початку жителем та господарем Раю учинив Ти мене, за порушення ж заповіді Твоєї вигнав мене. Тому душі рабів Твоїх, Спасе, упокой.

І нині…

Той, що з ребра колись створив Єву, нашу праматір, з пречистої Твоєї, Діво, утроби у плоть одягається, і нею силу смерті знищив.

ПІСНЯ 3

Нема Святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідання Твого.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Твої, Життєдавче, мученики, що законно постраждали і вінцем перемоги прикрасилися, вічне визволення тим, що у вірі преставилися, подають.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Мене, заблудлого, многими чудеса­ми і знаменнями спочатку навчивши, наостанку Сам Себе з милосердя як Співстраждальник умалив і, пошукав­ши, знайшов мене і спас.

Слава…

Тих, що до Тебе від скороминучо­го і тлінного життя прибули, сподоби, Благий, в оселях вічних жити радісно, оправдавши їх вірою і благодаттю.

І нині…

Нема непорочних, крім Тебе, Пречиста Богомази, бо Ти єдина зачала в утробі від віку Бога іс­тинного, що силу смерті знищив.

МАЛА ЄКТЕНІЯ

Ще і ще в мирі Господу по­молимось.
Хор: Господи, помилуй.

Ще молимось за упокоєння душі спочилого раба Божого (спочилої раби Божої) (ім’я) і за відпущення йому (їй) усякої провини вільної і невільної.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб Господь Бог оселив їхні душі там, де праведні спочивають.
Хор: Господи, помилуй.

Милості Божої, Царства Небесного і відпущення гріхів їхніх у Христа, Безсмертного Царя і Бога нашого, про­симо.
Хор: Подай, Господи.

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Священик: Боже духів і всього тілесного, Ти смерть подолав і диявола знищив, і життя світові Твоєму подав. Сам, Господи, упокой душу спочилих рабів Твоїх (імена) у місці світлім, у місці квітучім, у місці спокою, де нема ні недуги, ні скорботи, ні зітхання. Всякий гріх, що вчинили вони словом чи ділом, чи думкою як Благий і Людинолюбний Бог прости, бо немає людини, що жила б і не згрішила. Бо тільки Ти один без гріха. Правда Твоя – правда вічна, і слово Твоє – істина.
Бо Ти єси воскресіння, життя і упокоєння спочилих рабів Твоїх (імена), Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Сідальний, глас 6

Воістину все суєта, а життя – тінь і сон, бо даремно турбується всякий земнородний, як каже Писання: хоч би й світ увесь здобули, і тоді у гробі оселимося, де вкупі царі й убогі. Тому, Христе Боже, спочилих рабів Твоїх упокой як Людинолюбець.

Слава Отцю і Сину, і Свя­тому Духові нині і повсякчас, і на віки віків.

Всесвята Богородице, в житті моїм не залиш мене, людському заступництву не доручай мене, а Сама заступи і помилуй мене.

ПІСНЯ 4

Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи..

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Найвищу премудрість, Владико, і в дарах безмежну щедрість виявляючи, со­бори мучеників до ангелів приєднав єси.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Несказанної Твоєї слави сподоби, Христе, тих, що до Тебе преставилися, де тих, хто радіє, оселі і голос чистої радості.

Слава…

Прийми, Многомилостивий, тих, хто Божественну Твою державу сла­вить, яких Ти від землі прийняв і дітьми світла вчини, очистивши від темряви гріховної.

І нині…

За пристановище пре­чисте, храм пренепорочний, ковчег всесвятий і непорочну оселю святості обрав Владика Тебе, красу Якова.

ПІСНЯ 5

Божественним світлом Твоїм, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зрання линуть до Тебе пізнати Тебе, Слово Боже, іс­тинного Бога, що з темряви гріхів взиває.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Як жертва священна і як людського єства початок, мученики завжди нам спасіння вимолюють, прославленому Богові себе віддавши.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Небесного життя і роздавання да­рів сподоби, Господи, раніше спочилого вірних рабів Твоїх, визволення від гріхів їм подавши.

Слава…

Єдиний єством Животворець і благості воістину недослідима безодня, тих, що преставилися, Царства Твого сподо­би, Щедрий, єдиний Безсмертний.

І нині…

Тобою, Владичице, для світу Народжений став силою, ра­дістю і спасінням загиблим, визволяючи від врат пекельних тих, що з вірою Тебе прославляють.

ПІСНЯ 6

Житейське море, схвильоване бу­рею напастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, благаю: “Визволи з тління життя моє, Многомилостивий”.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

На хресті розіп’ятий, зібрав Ти до Себе собори мучеників, що так, як і Ти, Благий, постраждали. Тому молимо Тебе: преставлених до Тебе упокой.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Коли прийдеш на хмарах у несказан­ній славі Твоїй страшно судити увесь світ, благоволи, Світло, зустріти Тебе, Визволителю, вірним рабам Твоїм, яких від землі прийняв єси.

Слава…

У Божественній Своїй силі джерелом життя бувши, Ти, Владико, виводиш закованих; тому рабів Твоїх, що до Тебе з вірою відійшли, у райських радощах осели.

І нині…

У землю ми поверну­лись, Божу заповідь Божественну пору­шивши; через Тебе ж, Діво, від землі на небеса вознеслися, тління смертного позбувшися.

МАЛА ЄКТЕНІЯ

Ще і ще в мирі Господу по­молимось.
Хор: Господи, помилуй.

Ще молимось за упокоєння душі спочилого раба Божого (спочилої раби Божої) (ім’я) і за відпущення йому (їй) усякої провини вільної і невільної.
Хор: Господи, помилуй.

Щоб Господь Бог оселив їхні душі там, де праведні спочивають.
Хор: Господи, помилуй.

Милості Божої, Царства Небесного і відпущення гріхів їхніх у Христа, Безсмертного Царя і Бога нашого, про­симо.
Хор: Подай, Господи.

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Священик: Боже духів і всього тілесного, Ти смерть подолав і диявола знищив, і життя світові Твоєму подав. Сам, Господи, упокой душу спочилих рабів Твоїх (імена) у місці світлім, у місці квітучім, у місці спокою, де нема ні недуги, ні скорботи, ні зітхання. Всякий гріх, що вчинили вони словом чи ділом, чи думкою як Благий і Людинолюбний Бог прости, бо немає людини, що жила б і не згрішила. Бо тільки Ти один без гріха. Правда Твоя – правда вічна, і слово Твоє – істина.
Бо Ти єси воскресіння, життя і упокоєння спочилих рабів Твоїх (імена), Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Кондак:

Зі святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де нема ні недуги, ні скорботи, ні зітхань, а життя безконечне.

Ікос:

Ти єдиний Безсмертний, що створив і впорядкував людину, ми ж, земні, з землі створені і в ту саму землю повернемося, бо так звелів Той, Хто створив мене і сказав мені: “Земля єси і в землю повернешся”. Туди ж і всі ми, люди, підемо, з надгробним риданням співаючи пісню: алилуя.

ПІСНЯ 7

Росоносною піч учинив ангел преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя нахилило взивати: “Благословен єси, Боже отців наших”.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Від первісного гріха кров’ю Твоєю визволені, мученики, власною кров’ю окропившись, явно Твою смерть прообразують. Благословен єси, Боже отців наших.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Люту смерть Ти умертвив єси, Сло­во Живоначальне, прийми спочилих з вірою в Тебе, що славлять Тебе, Христе, виголошуючи: “Благословен єси, Боже отців наших”.

Слава…

Духом Божественним мене, людину, ожививши, Богоначальний Владико, сподоби спочилих Царства Твого, щоб співали Тобі, Спасе: “Благословен єси, Боже отців наших”.

І нині…

Вищою за всяке тво­ріння, Пренепорочна, стала Ти, зачавши Бога, що врата смерті переміг і засуви їх розбив. Тому Тебе, Чиста, ми, вірні, у піснях славимо як Богоматір.

ПІСНЯ 8

3 полум’я преподобним росу ви­точив і жертву праведника водою спалив; бо все твориш, Христе, з волі Своєї; Тебе про­славляємо по всі віки.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Мужньо подвиги показавши, при­йняли ви, мученики і страстотерпці, вінець перемоги, до Христа взиваючи: Тебе величаємо Христе, по всі віки.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Вірних, що життя побожно зали­шили і до Тебе, Владико, перейшли, при­йми милостиво і упокой як Милосерд­ний, що величають Тебе по всі віки.

Слава…

Благозволь, Спасе, нині в землі пра­ведних оселитися всім, що раніше спо­чили, вірою і благодаттю оправдавши тих, що величають Тебе по всі віки.

І нині…

Всі славимо Тебе, Всеблаженна, що породила Слово Блажен­не, воістину суще, що заради нас плоть прийняло; Його величаємо по всі віки.

Диякон: Богородицю і Матір Світла в піснях величаймо.
Хор: Духи і душі праведних хвали­тимуть Тебе, Господи.

ПІСНЯ 9

Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські диви­тись: через Тебе, Всечиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його з Небесними Силами, Тебе ублажаємо.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Надія зміцнила собори мучеників, запалила їх любов’ю до Тебе, подавши їм образ будучого непорушного істинного спокою, його ж, Благий, преставлених вірних сподоби.

Упокой, Господи, душі спочи­лих рабів Твоїх.

Світле Твоє і Божественне сяйво, Христе, благослови одержати з вірою преставленим, подаючи їм, як Єдиний Милостивий, спокій на лоні Авраама і вічного блаженства їх сподобляючи.

Слава…

Своїм єством, Благий і Милосерд­ний, і Многомилостивий, і Благоутробний, – тих, що з цього місця страждання і тіні смертної преставив, осели там, де Твоє, Спасе, світло сяє.

І нині…

Визнаємо Тебе, Чиста, за покров святий і ковчег, і скрижалі за­кону благодаті, бо через Тебе прощення дано було тим, що оправдалися кров’ю Народженого з Твоєї утроби, Пренепорочна.

Читець: Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

І співають тропарі, глас 4:

З духами спочилих праведників душі рабів Твоїх, Спа­се, упокой і прийми їх до блаженного життя біля Тебе, Людинолюбче.

В оселях Твоїх, Господи, де всі святі Твої спочивають, упокой і душі рабів Твоїх, бо Ти єдиний Людинолюбець.

Слава…

Ти єси Бог, що зійшов до пекла і розбив кайдани закованих, Сам і душі рабів Твоїх упокой.

І нині…

Богородичний: Єдина чиста і непо­рочна Діво, що Бога без сімені породила, молися за спасіння їхніх душ (душі його (її)).

ЄКТЕНІЯ

Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Ще молимось за упокоєння душ спочилих рабів Божих (імена) і за відпущення їм усякої провини вільної і невільної.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Щоб Господь Бог оселив їхні душі там, де праведні спочивають.
Хор: Господи, помилуй (тричі).

Милості Божої, Царства Небесного і відпущення гріхів їхніх у Хрис­та, Безсмертного Царя і Бога нашого, просимо.
Хор: Подай, Господи.

Диякон: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

Священик: Боже духів і всього тілесного, Ти смерть подолав і диявола знищив, і життя світові Твоєму подав. Сам, Господи, упокой душі спочилих рабів Твоїх (імена) у місці світлім, у місці квітучім, у місці спокою, де нема ні недуги, ні скорботи, ні зітхання. Всякий гріх, що вчинили вони словом чи ділом, чи думкою як Благий і Людинолюбний Бог прости, бо немає людини, що жила б і не згрішила. Бо тільки Ти один без гріха. Правда Твоя – правда вічна, і слово Твоє – істина.
Бо Ти єси воскресіння, життя і упокоєння спочилих рабів Твоїх (імена), Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Твоїм Отцем і Пресвятим і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків.
Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість.

Священик: Пресвята Богородице, спаси нас.
Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, надія наша, слава Тобі.
Хор: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Господи, помилуй
(тричі).
Благослови.

І священик виголошує відпуст:

Христос, що воскрес із мертвих, істинний Бог наш, молитвами Пре­чистої Своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, душі спочилих рабів Своїх (імена) в оселях святих оселить, на лоні Авраама упокоїть, до праведних приєднає і нас помилує, бо Він Благий і Людинолюбний.
Хор: Амінь.

Після цього:

У блаженнім успінні ві­чний спокій подай, Господи, спочилим рабам Твоїм (імена) і сотвори їм вічную пам’ять.

Хор: Вічная пам’ять (тричі).