Чин благословення нового колодязя

ТРЕБНИК

Готують біля колодязя святу воду і кропило, запалює священик три свічки, зодягає на себе єпитрахиль, кадить колодязь навколо і, ставши обличчям до сходу, починає звичайно:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Духу істини, що всюди є і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

ПСАЛОМ 28

Віддайте Господу, сини Божі, віддайте Господу славу і честь. Віддайте Господу славу імені Його, поклоняйтесь Господу в дивній Святині Його. Голос Господній над водами, Бог слави загримів. Загримів Господь над водами великими. Голос Господа могутній, голос Господа величний. Голос Господа ламає кедри, Господь трощить кедри ліванські. Від голосу Його гори скачуть, як телята, Ліван і Сиріон – як молоді єдинороги. Голос Господа викрешує полум’я вогню, від голосу Господа трясеться пустеля. Потрясає Господь пустелю Кадеську. Голос Господа розраджує ланей і оголяє ліси. В храмі Його все говорить про Його величність. Господь возсів на Престолі над водами великими і як Цар буде над ними повіки. Господь дасть силу народові Своєму. Господь миром благословить людей Своїх.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі)

Священик: Господу помолимось.
Хор: Господи, помилуй.

МОЛИТВА НАД КОЛОДЯЗЕМ

Создателю і Творче всього, Ти спочатку створив небо, і землю, і води, над якими носився Дух Божий; і словом Твоїм зібрав води піднебесні в єдиній сукупності. Ти посилаєш джерела в долини і посеред гір несеш води, що напувають всіх звірів польових; гіркі води при Мойсеї в пустелі деревом осолодив. Уразив камінь – і потекли води, і спраглих людей Твоїх напоїв; Ти за Єлисея пророка сіллю непридатні води зцілив. Ти і нині, Благий і Людинолюбець, смиренно благаємо Тебе, споглянь на молитву недостойних рабів Твоїх і пошли благословення Твоє небесне на воду цю, що в джерелі’ цьому; Божественною Твоєю силою і міцною правицею Твоєю віджени від неї всіляку супротивну пошесть і дійство диявола. Відніми від неї всіляку гіркоту, солоність і непридатність, і благослови, і освяти її, осолоди, і вчини благодатною; і всім, хто споживає її, і п’є, і вмивається нею, нехай буде їм на здоров’я і на визволення від всіляких страждань і недуг і на зцілення від усякої хвороби – на славу Тобі Єдиному, в Тройці славимому Богу. Бо Ти благословляєш і освячуєш все, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Після цього священик бере свячену воду, вливає її тричі хрестовидно в колодязь, щоразу промовляючи:

Благословляється і освячується колодязь цей, і вода, що в ньому, благодаттю Святого Духа, вливанням води цієї свяченої, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.

І звершує звичайний денний відпуст.