Молитва заклинательна святого Василія над тими,
хто страждає від демонів

ТРЕБНИК

Починає священик:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.
Читець: Амінь.
Господи, помилуй. (12 разів)
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя нашого, Бога.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.

Псалом 90
Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться. Каже він до Господа: «Ти Пристановище і Захист мій, Бог мій, і я уповаю на Тебе». Він спасе тебе від сіті ловця і від пошесті згубної. Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню крил Його ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошесті, що ходить у темряві, ані напасті духа зла опівдні. Впаде біля тебе тисяча, і десять тисяч праворуч тебе, але до тебе не наблизиться. Тільки очима твоїми будеш дивитися і пом­сту над беззаконними бачити. Бо ти сказав: «Господь – надія моя», і Все­вишнього ти обрав за оборонця собі. Отже, не прийде до тебе лихо, і по­шесть не наблизиться до оселі твоєї. Бо Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх путях твоїх. На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь. На гаспида й василиска ти наступатимеш і потопчеш лева й змія. Бо каже Гос­подь: «За те, що він поклав надію на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє. Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скорботі, визволю його і прославлю його. До­вгим життям обдарую його і дам йому спасіння Моє».

Далі читається ця молитва:

Бог богів і Господь господарів, вогненних чинів Творець і безплотних Сил Мудрець, і небесних і наднебесних Художник, Якого не бачив ніхто з людей і бачити не може, Якого боїться всяке творіння; архістратига, який колись впав у гордість, що разом зі своїми служителями через непослух був скинутий на землю, і ангелів, які з ним відступили, стали бісами злобни­ми, Ти в темряву глибин безодні заклю­чне. Нехай заклинання моє, що звер­шується страшним ім’ям Твоїм, не­хай стане грізним для нього, владики лукавства, і всім слугам його, які спали з ним з висоти світла, і перетвори їх на втечу, і звели їм відійти звідтіля, щоб більше ніякої шкоди не чинили в образах назнаменованих, але нехай приймуть на собі кріпость і державну силу тих, яким Ти дав знамення і пове­лів наступати на змію, і на скорпіона, і на всю силу ворожу.
Бо оспівується і величається всім, що дише, і славить­ся зі страхом Твоє пресвяте ім’я, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсяк­час, і на віки віків. Амінь.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Господи, помилуй. (3 рази)

І звичайний відпуст.