Молитва над жоною, що скинула дитя

ТРЕБНИК

Жінка зупиняється у притворі перед две­рима храму. Священик в єпитрахилі стає біля неї й починає:

Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.

Святий Боже, Святий Кріпкий, Свя­тий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Гос­поди, очисти гріхи наші; Владико, про­сти беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духо­ві нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Цар­ство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ви­зволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є Царство і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь.
Господи, помилуй (12 разів).
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Тропар дня

Господу помолимось.
Господи, помилуй.

Владико Господи Боже наш, Ти народився від Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії і, як немовля, в яслах був покладений та, як дитя, був прийнятий. Сам і цю рабу Твою (ім’я), що нині в гріхах перебуває, вільно чи невільно вчинила вбивство і зачате в ній скинула, помилуй з великої Твоєї милості і прости їй провини її вільні й невільні. Збережи її від усякого підступу диявольського і скверну очисти, болісті зціли, і пошли їй, Людинолюбче, здоров’я та сили для тіла й душі її. Так, Господи, охорони її світлим ангелом від усякої напасти демонів невидимих. Так, Господи, очисти її від недуги та немочі, від тілесної скверни та від різних хвороб внутрішних, що її спіткали. Ради вели­кої Твоєї милості зроби її знеможене тіло здоровим і підніми її з постелі, де вона лежить, бо в гріхах ми народилися і в беззаконнях та скверні всі ми перед То­бою, Господи, і зі страхом звертаємось і взиваємо: подивися з неба і зглянься на нас, на неміч осуджених, і прости рабі Твоїй (ім’я), у гріхах сущій, яка вчинила вбивство вільно чи невільно і зачате в ній скинула, і всіх тих, що були з нею і доторкалися до неї, як Благий і Людинолюбний Бог з великої Твоєї милості помилуй і прости. Бо Ти єдиний маєш владу прощати гріхи та беззаконня, мо­литвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих.

Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння з Отцем і Святим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Після цього виголосу священик окроплює жінку свяченою водою і виголошує звичайний відпуст. Потім жінка входить до храму.