Чин, який відправляється, коли щось нечисте впаде
в колодязь з водою

ТРЕБНИК

Спочатку із колодязя вичерпують і виливають геть 40 відер води.

Після цього священик запалює свічки, бере кадило і кадить навколо колодязя. Потім тричі хрестовидно вливає в колодязь святу Богоявленську воду. І, ставши обличчям до сходу, молиться:

Господу помолимось.
Господи, помилуй.

Господи Боже Сил, що все дуже добре створив, Ти іменем Твоїм очищаєш всяку скверну і нечистоту і, перетворюючи, освячуєш все. Сам і нині, Владико, прийди в цей час через образ Христа Твого і очисти колодязь цей від знайденої в ньому нечистоти і від впавшої в нього скверни, або змії, або чогось іншого, зважаючи на недовершену думку нашу і неміч помислів, і не засуджуй нас, що не маємо в собі доброго; але очисти нас від усякої скверни плоті і духа, і освяти воду цю Духом Твоїм Святим. Бо Ти єси освячення наше, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Господу помолимось.
Господи, помилуй.

Боже Великий і Дивний, невимовною Твоєю благістю і багатим Промислом Ти будуєш людське життя, і земні блага Твої дарував нам; Ти гірку воду за Мойсея перетворив людям на солодку, і непридатні води за Єлисея сіллю зцілив; Ти апостолу Твоєму Петру заповідав у видінні не вважати нічого скверним або нечистим; Сам, Владико Людинолюбче, очисти воду цю знаменом Христа Твого від усякої скверни, і освяти її Духом Твоїм Святим, щоб вона була чистою для тих, що вживають її. Бо Ти єси Бог наш, що благословляє і освячує все, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

І звершує звичайний денний відпуст.