громади

01

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОКРУГ

благочинний протоієрей Андрій Калита

вул. Василя Стуса, 45, Херсон, 73011            095-4241143; 0552-436648; 0552-380113

настоятель протоієрей Іоанн Замараєв
клірик протоієрей Георгій Замараєв
клірик протоієрей Віталій Каршин
клірик протоієрей Андрій Домарацький
клірик протоієрей Сергій Шульц
клірик ієрей Григорій Каршин

БОГОСЛУЖІННЯ

Щоденною відправляється Божественна літургія (за виключенням днів, коли це не передбачено церковним Уставом).

Вечірні відправи щодня о 1600.

Під час богослужінь, хто має в тому потребу, можна сповідатися.

Хрещення, Вінчання, молебні за здоров’я та різні життєві потреби, освячення осель, офісів, авто, суден, заупокійні панахиди, поховання, тощо проводяться за попереднім  погодженням в храмі або за телефоном.

КОМУНІКАЦІЯ

За телефоном можна отримати необхідну інформацію стосовно храму і розкладу богослужінь.

Рекомендуємо місіонерський сайт собору Стрітення Господнього.
На своєму сайті собор здійснює онлайн-трансляцію. Там же доступний архів богослужінь у відеозапису.

ІСТОРІЯ. ФАКТИ. ПОДІЇ.

1889 рік, 2 лютого – завершення будівництва і урочисте освячення храму.

1893 рік – при храмі заснована церковно-парафіяльна школа для навчання елементарній грамоті дітей з “нижчих” верств населення.

1917 рік – жовтневий переворот і, як результат, негайне закриття парафіяльної школи.

1922 рік – постановою ВУЦИКу на користь Радянської влади конфіскували все церковне начиння, що мало цінність.

1930 рік – храм закрито “на прохання трудящих”.

1938 рік – зруйнована верхня частина храму – купол і дзвіниця. Богослужбові книги, ікони виносили й спалювали на вогнищі. Нижню частину храму перетворили на господарський склад.

1941 рік – Херсон окупований німецькими військами. Навернення у скруті багатьох городян до Бога. Швидкий ремонт і облаштування молитовного будинку. Повторне відкриття і освячення храму.

1962 рік – спалахнули хрущовські гоніння на церкву. Храм вирішують закрити повторно. Неабияка стійкість Стрітенської громади й парафіян: поїздки до столиці із клопотаннями, цілодобові вистоювання у присутственних місцях, організація нічних народних чергувань біля храму. Організаційні заслуги протоієрея Олексія Олексієнка, який був на той час настоятелем храму і Олексія Пилиповича Замараєва, котрий виконував обов’язки старости. Храм встояв.

1987 рік – призначення митрополитом Одеським і Херсонським Сергієм до цього храму настоятелем о. Іоанна Замараєва.

1988 рік – організація циклу вечірніх біблійних бесід при храмі.

1989 рік – відкриття Духовної школи для дорослих.

1992 рік – відкриття Недільної школи для дітей.

1994 рік – початок послідовної роботи із воцерковлення молоді й новонавернених, які раніше не мали досвіду традиційно-православної культури. Переклад богослужбових текстів зі старослов’янської сучасними зрозумілими мовами, редакторська робота, початок використання органу за богослужінням, впровадження літургії для молоді й новонавернених. Стрімке зростання популярності Свято-Стрітенської церкви.

1995 рік – початок робіт з відбудови купола й дзвіниці храму. Богослужбові нововведення, священним начальством мовчазно визнається.

1996 рік – храм Стрітення Господнього стає найпопулярнішим у місті. За недільними богослужіннями присутніми є у двічі більше парафіян, ніж в центральному кафедральному соборі Святого Духа і в вісім разів більше, ніж в сусідньому Свято-Миколаївському храмі. Від подібного успіху нововведень у захваті були не всі, як і правлячий тоді архієпископ Іларіон (Шукало).

1997 рік, січень – впровадження редагованої для дітей літургії Іоанна Златоуста. Швидке її визнання простим народом. Зростання напруженості у стосунках з єпархіальним начальством. Стітенській громаді ставлять ультиматум: відмова від усіх нововведень під загрозою припинення існування громади. Громада намагається відстояти свої права й довести, що всі нововведення не суперечать духу православної церковної традиції й букві церковній каноніки. Ведеться переписка з митрополитом Володимиром (Сабоданом). Заборонні санкції з боку Церковних влстей. Оголошення духовенства Свято-Стрітенського храму позбавленими священного сану. Широка кампанія з дискредитації Стрітенської громади з використанням органів масової інформації.

1997 рік, серпень – лист Стрітенського духовенства Патріарху Московському і всієї Русі Олексію з проханням захистити гідність громади. Алексій не відповідає на клопотання.

1997 рік, 10 вересня – візит Стрітенського духовенства до Києва до Патріарха Київського і всієї Руси-України із проханням прийняти храм під його Першосвятительський омофор. Його Святість задовольняє прохання.

1997 рік, 30 вересня – засідання священного синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату і ухвала створити Херсонську єпархію, відокремивши Херсонську область від Миколаївсько-Херсонської єпархії. Єпископом Херсонським і Таврійським було визначено протоієрея Петра Замараєва (клірика Свято-Стрітенського храму) після постригу його в чернецтво і архієрейської хіротонії.

1997 рік, 18 жовтня – у домовій Патріаршій церкві ігуменом Димитрієм був здійснений чернечий постриг протоієрея Петра з нареченням імені Даміан.

1997 рік, 19 жовтня – за недільною Божественною літургією в Київському патріаршому соборі св. Володимира Його Святістю, Святішим Філаретом Патріархом Київським і всея Руси-України із сонмом єпископів ієромонах Даміан був висвячений на єпископа для Херсона і області.

Свято-Стрітенський храм, таким чином, став кафедральним собором Київського Патріархату і при ньому було засноване Єпархіальне управління.

1997 рік, 25 жовтня – Початок регулярного віщання на телебаченні. Секретар Херсонської єпархії протоієрей Іоанн Замараєв починає свій цикл християнсько-просвітницьких телепрограм «Сторінками Головної Книги».

2003 рік – за п’ять років діяльності Херсонської єпархії Київського Патріархату було відкрито 50 храмів на території міста й області. Висока оцінка діяльності Стрітенського кафедрального собору Його Святістю, Святішим Патріархом Філаретом.

2006 рік – Відкриття Богослужбової телепрограми на новому телеканалі «ВТВ+», побудованої на фрагментах недільних Богослужінь у Кафедральному соборі Стрітення Господнього й проповідей протоієрея Іоанна Замараєва.

2007 рік – ювілейний. У жовтні святкування 10-річчя створення єпархії і 10 років, як статусу кафедрального собору Срітенського храму. Створений місіонерський сайт, на якому, зокрема, понині транслюються всі Богослужіння в мережі Інтернет.

2018 рік – призначення Керуючим Херсонською єпархією архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, перенесення кафедри в храм Святої Трійці, що в мікрорайоні Шуменський. Владика Даміан перебуває нині на спокої і продовжує трудитися, духовно опікуючи і надихати Стрітенську громаду.

15 грудня 2018 року – Стрітенський собор радісно і з повною підтримкою сприймає звістку про створення Православної Церкви України на Об’єднавчому соборі в Києві.

2019 рік, 2 лютого – святкування 130-річчя будівництва і освячення храму.

проспект Свв. Кирила й Мефодія, 15а, 73020          0552-291948; 050-3156230

настоятель протоієрей Євгеній Сидоренко
клірик протоієрей Олег Сидоренко
клірик протоієрей Михаїл Непіп
клірик ієрей Микола Корецький
клірик диякон Олександр Іванов

вул. Перекопська, 3, 73003                 0552-261974

настоятель протоієрей Андрій Калита
клірик протоієрей Петро Пшеничка
клірик ієрей Максим Бервінов

БОГОСЛУЖІННЯ

Відправляються щоденно.

Щонеділі:

800 – сповідь;
930 – Божественна літургія.

На двонадесяті й великі свята:

Напередодні: вечірня в літній період о 1700; в зимовий період 1600.

В день свята: 800 – сповідь, 900 – Божественна літургія

По буднях:

Понеділок: 830 – молебень Ангелам і всім небесним силам.

Вівторок: 830 – молебень до Іоанна Предтечі.

Середа: 830 – молебень Хресту і Пресвятій Богородиці.

Четвер: 830 – молебень Апостолам і Миколаю.

П’ятниця: 800 – сповідь;  900 – Божественна літургія.

Щосуботи:

900 – молебень з Акафістом до ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця”, з освяченням води, молитви за недужих.

ІСТОРІЯ. ФАКТИ. ПОДІЇ.

Невелика за розміром, але витончена і красива, церква на честь мучениці цариці Олександри розташована на вулиці Перекопській в центральній частині Херсона, між морським коледжем і одним з корпусів Херсонського державного університету.

31 травня 1898 року почалося будівництво церкви. Цього дня єпископ Новомиргородський Мемнон (Вишневський) освятив закладення гімназичної домової церкви в ім’я мучениці цариці Олександри при Другий Маріїнській жіночій гімназії.

Будівництво храму відбувалося за рахунок приватних пожертв і тривало чотири роки.

25 серпня 1902 року храм було урочисто освячено і відкрито.

Церква мучениці Олександри побудована за проектом губернського інженера Казимира Квінто в еклектичному стилі. Одна з особливостей храму – орієнтація вівтаря не на схід, а на північ, через особливості місцевості. Головний фасад був орієнтований на Пестелевський бульвар.

Внутрішня частина Храму Святої мучениці Олександри влаштована у вигляді невеликого затишного приміщення, справжньою прикрасою якого є мармуровий іконостас, виконаний відомим одеським скульптором, членом Товариства південно-російських художників Борисом Едуардсом. Ікони були написані частково в академії мистецтв художником Г.А. Літвіновим, частково місцевим художником К.П. Овчаренком.

Храм був прикрашений дзеркальними куполами найвитонченішої роботи, що завжди виділяло його серед всіх навколишніх архітектурних споруд.

З 1921 року церква була передана Українській Автокефальній Православній Церкві.

Через кілька років детальні відомості про церкву губляться. В кінці 1920-х – на початку 1930-х років, коли настали жорстокі релігійні гоніння, для храму мучениці Олександри починається доволі сумний період його існування. Були розбиті дзеркальні куполи, а будівля церкви передана у власність Херсонському педагогічному інституту. Впродовж наступних шести десятиліть в стінах Храму розташовувалися інститутські майстерні загальнотехнічного факультету.

За часів поновлення незалежності України, в Херсоні, як і всюди по країні, почали відроджуватися храми.

20 квітня 1992року на прохання місцевих жителів храм мучениці Олександри повернули православним. Цього пам’ятного дня відбулося урочисте богослужіння на честь передачі будівлі Українській Автокефальній Православній Церкві.

Сумно, але після лихих десятиліть панування безбожної влади, від колишнього внутрішнього оздоблення не залишилося майже нічого. Лише два мармурових кіоти по боках білосніжного іконостасу романського та середньовічного візантійського стилів, однак, з новими іконами: справа – Свята Олександра, а зліва – Володимир Великий. Збереглися і вітражі на вікнах храму.

Сьогодні однією з найбільш шанованих храмових святинь є унікальна старовинна ікона Божої Матері XIV століття, яку громаді подарувала українська діаспора.

З приходом в кінці 1990-х настоятеля протоієрея Андрія Калити, всі богослужіння в храмі мучениці Олександри відправляються лише українською.

Члени громада храму мучениці Олександри живуть дуже згуртовано за турботливої опіки настоятеля.

Будівля храму є важливою історичною і архітектурною пам’яткою Херсона.

вул. Патона, 8а, 73021              0552-394849

настоятель протоієрей Сергій Чудинович
клірик диякон Михайло Анпілогов

вул. Марії Фортус, 233, 73016

настоятель ігумен Григорій (Семеряк)

Привокзальна площа, 73026

настоятель протоієрей Ігор Семеніхін

вул. Лютеранська, 10., 73003

настоятель протоієрей Валерій Харченко
клірик протоієрей Миколай Циганов

лікарня Тропіних, вул. Комарова, 2, 73026

настоятель протоієрей Віталій Лисоконь
клірик протоієрей Олег Стецюк

вул.Пирогова, 73485

настоятель протоієрей Віктор Нанівський
клірик ієрей Валентин Каршин

вул. Перекопська, 169, 73036

настоятель протоієрей Володимир Рудницький

вул. Перекопська, 170, кв.13, 73036          0552-3540.27

настоятель архімандрит Захарій (Гломба-Нагаєвський)

вул. Миру, 43, 73008

настоятель ігумен Михаїл Ковалюк
клірик ієрей Іоанн Ковалюк
клірик диякон Владислав Ракович

пл. Перемоги, “Європорт”, 73011

обслуговує протоієрей Іоанн Замараєв

вул. К. Хетагурова, 25., 73032           0552-335948

настоятель протоієрей Микола Довгань
клірик ієрей Володимир Крикливий

проспект 200 років Херсону, 33 кв.41, 73039

настоятель протоієрей Миколай Довгань

вул. Перекопська, 173, Прикордонний загін, 73036

обслуговує протоієрей Ігор Семеніхін

кладовище Геологів, 73000

обслуговує протоієрей Сергій Чудинович

вул. Небесної Сотні, 23, Політехнічний коледж, 73013

обслуговує протоієрей Андрій Калита

вул. Горича Великого 2/1 (фірма Anserglob)

обслуговує протоієрей Андрій Калита

02

білозерський ОКРУГ

благочинний протоієрей Іоанн Федорко

вул. Центральна, 3в, 75003               055247-44801

настоятель протоієрей Іоанн Федорко

вул. Кооперативна, 297, 75000

настоятель протоієрей Ігор Семеніхін
клірик протоієрей Антоній Покидько

вул.Шевченка, 53, 75004

обслуговує протоієрей Сергій Перепелиця

вул. Центральна, 53, 75015

настоятель протоієрей Анастасій Данилевський

вул. Свободи, 10, 75051

настоятель протоієрей Сергій Перепелиця

03

таврійський ОКРУГ

благочинний протоієрей Андрій Карпенко

вул. Лісна, 75656

настоятель протоієрей Андрій Карпенко

вул. Соборна, 34, 75663             05539-44282

настоятель архімандрит Платон (Данищук)
клірик ієромонах Серафим (Тарасов)

вул. Кошового, 8б, 75663

обслуговує ієромонах Серафим (Тарасов)

вул. Фіалкова, 11а, 75600

обслуговує протоієрей Андрій Карпенко

вул. Миру,49, 75600

настоятель ієрей Олександр Шпільов

75622

обслуговує ієрей Олександр Шпільов

вул.Калинова, 75641

обслуговує протоієрей Віталій Шурин

вул.Чорноморська, 24а, 75640

обслуговує протоієрей Віталій Шурин

вул.Українська, 7, 75623

обслуговує ієрей Олександр Шпільов

вул.Каштанова, 3а, 75641

настоятель протоієрей Віталій Шурин

вул. Дубинди, 25, 75620

обслуговує протоієрей Андрій Карпенко

вул. Кошового, 8б, 75663

настоятель архімандрит Варсонофій (Подима)

вул. Вишнева, 15, 75712

обслуговує ієромонах Серафим (Тарасов)

острів Джарилгач

настоятель архімандрит Варсонофій (Подима)

04

бериславський ОКРУГ

благочинний ієрей Іоанн Квітка

74372                 05546-42575

настоятель ієрей Іоанн Квітка
клірик протодиякон Костянтин Квітка

вул. Губайдуліна, 2а, 74233

настоятель протоієрей Ігор Ільницький

вул.Гагаріна, 33, 74731

настоятель протоієрей Мар’ян Нестер

вул. 1 Травня, 164, 74300

настоятель ієрей Георгій Хильчук

05

приміський ОКРУГ

в.о. благочинного протоієрей Андрій Калита

вул.Херсонська, 24, 75032

настоятель ієрей Максим Бервінов

вул.13 Текстильна, 36, 73030

настоятель протоієрей В’ячеслав Колесніков

вул. Робоча, 4а, 73482

настоятель протоієрей Іван Фітель

вул.Соборності, 30д, 73482

обслуговує протоієрей Іван Фітель

вул. Шкільна, 32, 73482

обслуговує протоієрей Іван Фітель

06

південний ОКРУГ

в.о.благочинного протоієрей Андрій Карпенко

вул. Молодіжна, 19, 75731

обслуговує архімандрит Варсонофій (Подима)

75742

обслуговує архімандрит Варсонофій (Подима)

вул.Таврійська, 45а, 75213

настоятель ієрей Леонід Хохлов

вул.Дачна, 1г, 75583

настоятель ієрей Олег Горбовський


настоятель ієрей Олег Горбовський

при військовій частині, 75410

настоятель ієрей Олег Горбовський

07

великоолександрівський ОКРУГ

благочинний протоієрей Віталій Головков

вул.Театральна, 11, 74100

настоятель протоієрей Віталій Головков

вул. Шевченка, 74130

обслуговує ієромонах Даміан Діда

вул.Українська, 85, 74131                  05532-30310

обслуговує ієромонах Даміан Діда

вул.Зелена, 68, 74150

обслуговує протоієрей Віталій Головков

вул.Зелена, 18, 74151

обслуговує протоієрей Віталій Головков

вул. Горького, 50, 74121

обслуговує протоієрей Віталій Головков

08

північний ОКРУГ

благочинний протоієрей Тимофій Лендел

вул.Центральна, 36, 74214

настоятель протоієрей Роман Білий

вул.Таврійська, 55Б, 74212

обслуговує протоієрей Роман Білий

вул. Гагаріна, 64, 74200

настоятель протоієрей Тимофій Лендел

вул. Центральна, 74043

настоятель ієрей Олег Мрачек

вул.Миру, 44, 74030

обслуговування протоієрей Тимофій Лендел