
громади
01
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОКРУГ
благочинний протоієрей Андрій Калита
вул. Василя Стуса, 45, Херсон, 73011 095-4241143; 0552-436648; 0552-380113
настоятель протоієрей Іоанн Замараєв
клірик протоієрей Георгій Замараєв
клірик протоієрей Віталій Каршин
клірик протоієрей Андрій Домарацький
клірик протоієрей Сергій Шульц
клірик ієрей Григорій Каршин
БОГОСЛУЖІННЯ
Щонеділі:
850 – Літургія для дітей і їхніх батьків;
930 – Божественна літургія у супроводі професійного хору і органу.
По буднях:
800 – Часи. Літургія
Щосуботи:
730 – акафіст. Літургія;
1030–«Чин звільнення від наслідків чар і прокльонів» у І, ІІІ, V суботи місяця, в інші тижні звершується Таїнство маслособорування.
Вечірні відправи щодня о 1600.
Під час богослужінь, хто має в тому потребу, можна сповідатися.
Хрещення, Вінчання, молебні за здоров’я, успіх в особистому житті, на роботі, та бізнесі, освячення осель, офісів, фірм, авто, суден, яхт, заупокійні панахиди, поховання, тощо проводяться за погодженням за телефоном.
КОМУНІКАЦІЯ
За телефоном можна отримати необхідну інформацію стосовно храму і розкладу богослужінь.
Рекомендуємо місіонерський сайт собору Стрітення Господнього.
На своєму сайті собор здійснює онлайн-трансляцію. Там же доступний архів богослужінь у відеозапису.
ІСТОРІЯ. ФАКТИ. ПОДІЇ.
1889 рік, 2 лютого – завершення будівництва і урочисте освячення храму.
1893 рік – при храмі заснована церковно-парафіяльна школа для навчання елементарній грамоті дітей з “нижчих” верств населення.
1917 рік – жовтневий переворот і, як результат, негайне закриття парафіяльної школи.
1922 рік – постановою ВУЦИКу на користь Радянської влади конфіскували все церковне начиння, що мало цінність.
1930 рік – храм закрито “на прохання трудящих”.
1938 рік – зруйнована верхня частина храму – купол і дзвіниця. Богослужбові книги, ікони виносили й спалювали на вогнищі. Нижню частину храму перетворили на господарський склад.
1941 рік – Херсон окупований німецькими військами. Навернення у скруті багатьох городян до Бога. Швидкий ремонт і облаштування молитовного будинку. Повторне відкриття і освячення храму.
1962 рік – спалахнули хрущовські гоніння на церкву. Храм вирішують закрити повторно. Неабияка стійкість Стрітенської громади й парафіян: поїздки до столиці із клопотаннями, цілодобові вистоювання у присутственних місцях, організація нічних народних чергувань біля храму. Організаційні заслуги протоієрея Олексія Олексієнка, який був на той час настоятелем храму і Олексія Пилиповича Замараєва, котрий виконував обов’язки старости. Храм встояв.
1987 рік – призначення митрополитом Одеським і Херсонським Сергієм до цього храму настоятелем о. Іоанна Замараєва.
1988 рік – організація циклу вечірніх біблійних бесід при храмі.
1989 рік – відкриття Духовної школи для дорослих.
1992 рік – відкриття Недільної школи для дітей.
1994 рік – початок послідовної роботи із воцерковлення молоді й новонавернених, які раніше не мали досвіду традиційно-православної культури. Переклад богослужбових текстів зі старослов’янської сучасними зрозумілими мовами, редакторська робота, початок використання органу за богослужінням, впровадження літургії для молоді й новонавернених. Стрімке зростання популярності Свято-Стрітенської церкви.
1995 рік – початок робіт з відбудови купола й дзвіниці храму. Богослужбові нововведення, священним начальством мовчазно визнається.
1996 рік – храм Стрітення Господнього стає найпопулярнішим у місті. За недільними богослужіннями присутніми є у двічі більше парафіян, ніж в центральному кафедральному соборі Святого Духа і в вісім разів більше, ніж в сусідньому Свято-Миколаївському храмі. Від подібного успіху нововведень у захваті були не всі, як і правлячий тоді архієпископ Іларіон (Шукало).
1997 рік, січень – впровадження редагованої для дітей літургії Іоанна Златоуста. Швидке її визнання простим народом. Зростання напруженості у стосунках з єпархіальним начальством. Стітенській громаді ставлять ультиматум: відмова від усіх нововведень під загрозою припинення існування громади. Громада намагається відстояти свої права й довести, що всі нововведення не суперечать духу православної церковної традиції й букві церковній каноніки. Ведеться переписка з митрополитом Володимиром (Сабоданом). Заборонні санкції з боку Церковних влстей. Оголошення духовенства Свято-Стрітенського храму позбавленими священного сану. Широка кампанія з дискредитації Стрітенської громади з використанням органів масової інформації.
1997 рік, серпень – лист Стрітенського духовенства Патріарху Московському і всієї Русі Олексію з проханням захистити гідність громади. Алексій не відповідає на клопотання.
1997 рік, 10 вересня – візит Стрітенського духовенства до Києва до Патріарха Київського і всієї Руси-України із проханням прийняти храм під його Першосвятительський омофор. Його Святість задовольняє прохання.
1997 рік, 30 вересня – засідання священного синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату і ухвала створити Херсонську єпархію, відокремивши Херсонську область від Миколаївсько-Херсонської єпархії. Єпископом Херсонським і Таврійським було визначено протоієрея Петра Замараєва (клірика Свято-Стрітенського храму) після постригу його в чернецтво і архієрейської хіротонії.
1997 рік, 18 жовтня – у домовій Патріаршій церкві ігуменом Димитрієм був здійснений чернечий постриг протоієрея Петра з нареченням імені Даміан.
1997 рік, 19 жовтня – за недільною Божественною літургією в Київському патріаршому соборі св. Володимира Його Святістю, Святішим Філаретом Патріархом Київським і всея Руси-України із сонмом єпископів ієромонах Даміан був висвячений на єпископа для Херсона і області.
Свято-Стрітенський храм, таким чином, став кафедральним собором Київського Патріархату і при ньому було засноване Єпархіальне управління.
1997 рік, 25 жовтня – Початок регулярного віщання на телебаченні. Секретар Херсонської єпархії протоієрей Іоанн Замараєв починає свій цикл християнсько-просвітницьких телепрограм «Сторінками Головної Книги».
2003 рік – за п’ять років діяльності Херсонської єпархії Київського Патріархату було відкрито 50 храмів на території міста й області. Висока оцінка діяльності Стрітенського кафедрального собору Його Святістю, Святішим Патріархом Філаретом.
2006 рік – Відкриття Богослужбової телепрограми на новому телеканалі «ВТВ+», побудованої на фрагментах недільних Богослужінь у Кафедральному соборі Стрітення Господнього й проповідей протоієрея Іоанна Замараєва.
2007 рік – ювілейний. У жовтні святкування 10-річчя створення єпархії і 10 років, як статусу кафедрального собору Срітенського храму. Створений місіонерський сайт, на якому, зокрема, понині транслюються всі Богослужіння в мережі Інтернет.
2018 рік – призначення Керуючим Херсонською єпархією архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, перенесення кафедри в храм Святої Трійці, що в мікрорайоні Шуменський. Владика Даміан перебуває нині на спокої і продовжує трудитися, духовно опікуючи і надихати Стрітенську громаду.
15 грудня 2018 року – Стрітенський собор радісно і з повною підтримкою сприймає звістку про створення Православної Церкви України на Об’єднавчому соборі в Києві.
2019 рік, 2 лютого – святкування 130-річчя будівництва і освячення храму.
проспект Свв. Кирила й Мефодія, 15а, 73020 0552-291948; 050-3156230
настоятель протоієрей Євгеній Сидоренко
клірик протоієрей Олег Сидоренко
клірик протоієрей Михаїл Непіп
клірик ієрей Микола Корецький
клірик диякон Олександр Іванов
вул. Перекопська, 3, 73003 0552-261974
настоятель протоієрей Андрій Калита
клірик протоієрей Петро Пшеничка
клірик ієрей Максим Бервінов
БОГОСЛУЖІННЯ
Щонеділі:
800 – сповідь;
930 – Божественна літургія.
На двонадесяті й великі свята:
Напередодні: вечірня в літній період о 1700; в зимовий період 1600.
В день свята: 800 – сповідь, 900 – Божественна літургія
По буднях:
Понеділок: 830 – молебень Ангелам і всім небесним силам.
Вівторок: 830 – молебень до Іоанна Предтечі.
Середа: 830 – молебень Хресту і Пресвятій Богородиці.
Четвер: 830 – молебень Апостолам і Миколаю.
П’ятниця: 800 – сповідь; 900 – Божественна літургія.
Щосуботи:
900 – молебень з Акафістом до ікони Пресвятої Богородиці “Всецариця”, з освяченням води, молитви за недужих.
ІСТОРІЯ. ФАКТИ. ПОДІЇ.
Невелика за розміром, але витончена і красива, церква на честь мучениці цариці Олександри розташована на вулиці Перекопській в центральній частині Херсона, між морським коледжем і одним з корпусів Херсонського державного університету.
31 травня 1898 року почалося будівництво церкви. Цього дня єпископ Новомиргородський Мемнон (Вишневський) освятив закладення гімназичної домової церкви в ім’я мучениці цариці Олександри при Другий Маріїнській жіночій гімназії.
Будівництво храму відбувалося за рахунок приватних пожертв і тривало чотири роки.
25 серпня 1902 року храм було урочисто освячено і відкрито.
Церква мучениці Олександри побудована за проектом губернського інженера Казимира Квінто в еклектичному стилі. Одна з особливостей храму – орієнтація вівтаря не на схід, а на північ, через особливості місцевості. Головний фасад був орієнтований на Пестелевський бульвар.
Внутрішня частина Храму Святої мучениці Олександри влаштована у вигляді невеликого затишного приміщення, справжньою прикрасою якого є мармуровий іконостас, виконаний відомим одеським скульптором, членом Товариства південно-російських художників Борисом Едуардсом. Ікони були написані частково в академії мистецтв художником Г.А. Літвіновим, частково місцевим художником К.П. Овчаренком.
Храм був прикрашений дзеркальними куполами найвитонченішої роботи, що завжди виділяло його серед всіх навколишніх архітектурних споруд.
З 1921 року церква була передана Українській Автокефальній Православній Церкві.
Через кілька років детальні відомості про церкву губляться. В кінці 1920-х – на початку 1930-х років, коли настали жорстокі релігійні гоніння, для храму мучениці Олександри починається доволі сумний період його існування. Були розбиті дзеркальні куполи, а будівля церкви передана у власність Херсонському педагогічному інституту. Впродовж наступних шести десятиліть в стінах Храму розташовувалися інститутські майстерні загальнотехнічного факультету.
За часів поновлення незалежності України, в Херсоні, як і всюди по країні, почали відроджуватися храми.
20 квітня 1992року на прохання місцевих жителів храм мучениці Олександри повернули православним. Цього пам’ятного дня відбулося урочисте богослужіння на честь передачі будівлі Українській Автокефальній Православній Церкві.
Сумно, але після лихих десятиліть панування безбожної влади, від колишнього внутрішнього оздоблення не залишилося майже нічого. Лише два мармурових кіоти по боках білосніжного іконостасу романського та середньовічного візантійського стилів, однак, з новими іконами: справа – Свята Олександра, а зліва – Володимир Великий. Збереглися і вітражі на вікнах храму.
Сьогодні однією з найбільш шанованих храмових святинь є унікальна старовинна ікона Божої Матері XIV століття, яку громаді подарувала українська діаспора.
З приходом в кінці 1990-х настоятеля протоієрея Андрія Калити, всі богослужіння в храмі мучениці Олександри відправляються лише українською.
Члени громада храму мучениці Олександри живуть дуже згуртовано за турботливої опіки настоятеля.
Будівля храму є важливою історичною і архітектурною пам’яткою Херсона.
вул. Патона, 8а, 73021 0552-394849
настоятель протоієрей Сергій Чудинович
клірик диякон Михайло Анпілогов
вул. Марії Фортус, 233, 73016
настоятель ігумен Григорій (Семеряк)
Привокзальна площа, 73026
настоятель протоієрей Ігор Семеніхін
вул. Лютеранська, 10., 73003
настоятель протоієрей Валерій Харченко
клірик протоієрей Миколай Циганов
лікарня Тропіних, вул. Комарова, 2, 73026
настоятель протоієрей Віталій Лисоконь
клірик протоієрей Олег Стецюк
вул.Пирогова, 73485
настоятель протоієрей Віктор Нанівський
клірик ієрей Валентин Каршин
вул. Перекопська, 169, 73036
настоятель протоієрей Володимир Рудницький
вул. Перекопська, 170, кв.13, 73036 0552-3540.27
настоятель архімандрит Захарій (Гломба-Нагаєвський)
вул. Миру, 43, 73008
настоятель ігумен Михаїл Ковалюк
клірик ієрей Іоанн Ковалюк
клірик диякон Владислав Ракович
пл. Перемоги, “Європорт”, 73011
обслуговує протоієрей Іоанн Замараєв
вул. К. Хетагурова, 25., 73032 0552-335948
настоятель протоієрей Микола Довгань
клірик ієрей Володимир Крикливий
проспект 200 років Херсону, 33 кв.41, 73039
настоятель протоієрей Миколай Довгань
вул. Перекопська, 173, Прикордонний загін, 73036
обслуговує протоієрей Ігор Семеніхін
кладовище Геологів, 73000
обслуговує протоієрей Сергій Чудинович
вул. Небесної Сотні, 23, Політехнічний коледж, 73013
обслуговує протоієрей Андрій Калита
02
білозерський ОКРУГ
благочинний протоієрей Іоанн Федорко
вул. Центральна, 3в, 75003 055247-44801
настоятель протоієрей Іоанн Федорко
вул. Кооперативна, 297, 75000
настоятель протоієрей Ігор Семеніхін
клірик протоієрей Антоній Покидько
вул.Шевченка, 53, 75004
настоятель протоієрей Сергій Перепелиця
вул. Центральна, 53, 75015
настоятель протоієрей Анастасій Данилевський
вул. Свободи, 10, 75051
т.в.о. настоятеля протоієрей Сергій Перепелиця
03
таврійський ОКРУГ
благочинний протоієрей Андрій Карпенко
вул. Лісна, 75656
настоятель протоієрей Андрій Карпенко
вул. Соборна, 34, 75663 05539-44282
настоятель архімандрит Платон (Данищук)
клірик ієромонах Серафим (Тарасов)
вул. Кошового, 8б, 75663
обслуговує архімандрит Платон (Данищук)
75631
настоятель протоієрей Анастасій Данилевський
вул. Фіалкова, 11а, 75600
обслуговує протоієрей Андрій Карпенко
вул. Миру,49, 75600
настоятель ієрей Олександр Шпільов
75622
обслуговує ієрей Олександр Шпільов
вул.Калинова, 75641
обслуговує протоієрей Віталій Шурин
вул.Чорноморська, 24а, 75640
обслуговує протоієрей Віталій Шурин
вул.Українська, 7, 75623
обслуговує ієрей Олександр Шпільов
вул.Каштанова, 3а, 75641
настоятель протоієрей Віталій Шурин
вул. Дубинди, 25, 75620
обслуговує протоієрей Андрій Карпенко
04
бериславський ОКРУГ
благочинний ієрей Іоанн Квітка
74372 05546-42575
настоятель ієрей Іоанн Квітка
клірик протодиякон Костянтин Квітка
74360
настоятель протоієрей Миколай Середюк
вул.Бархутова, 70, 74362
настоятель ієрей Андрій Чмєль
вул. Губайдуліна, 2а, 74233
настоятель протоієрей Ігор Ільницький
вул.Гагаріна, 33, 74731
настоятель протоієрей Мар’ян Нестер
вул. 1 Травня, 164, 74300
настоятель ієрей Георгій Хильчук
74361
обслуговує протоієрей Миколай Середюк
05
приміський ОКРУГ
в.о. благочинного протоієрей Андрій Калита
вул.Херсонська, 24, 75032
настоятель ієрей Максим Бервінов
вул.13 Текстильна, 36, 73030
настоятель протоієрей В’ячеслав Колесніков
вул. Робоча, 4а, 73482
настоятель протоієрей Іван Фітель
вул.Соборності, 30д, 73482
обслуговує протоієрей Іван Фітель
вул. Шкільна, 32, 73482
обслуговує протоієрей Іван Фітель
06
південний ОКРУГ
благочинний протоієрей Ростислав Ільницький
вул. Молодіжна, 19, 75731
настоятель протоієрей Ростислав Ільницький
75742
обслуговує протоієрей Ростислав Ільницький
75742
обслуговує протоієрей Ростислав Ільницький
вул.Таврійська, 45а, 75213
настоятель ієрей Леонід Хохлов
настоятель ієрей Олег Горбовський
настоятель ієрей Олег Горбовський
настоятель ієрей Олег Горбовський
вул. Кошового, 8б, 75663
настоятель архімандрит Варсонофій (Подима)
07
великоолександрівський ОКРУГ
благочинний протоієрей Віталій Головков
вул.Театральна, 11, 74100
настоятель протоієрей Віталій Головков
вул. Шевченка, 74130
обслуговує ієромонах Даміан Діда
вул.Українська, 85, 74131 05532-30310
обслуговує ієромонах Даміан Діда
вул.Зелена, 68, 74150
обслуговує протоієрей Віталій Головков
вул.Зелена, 18, 74151
обслуговує протоієрей Віталій Головков
вул. Горького, 50, 74121
обслуговує протоієрей Віталій Головков
08
північний ОКРУГ
благочинний протоієрей Тимофій Лендел
вул.Центральна, 36, 74214
настоятель протоієрей Роман Білий
вул.Таврійська, 55Б, 74212
настоятель протоієрей Тимофій Лендел
вул. Гагаріна, 64, 74200
настоятель протоієрей Василь Гаврилюк
вул. Центральна, 74043
настоятель ієрей Олег Мрачек
вул.Шевченка, 40, 74003
настоятель ієромонах Закхей (Довганич)
вул.Миру, 44, 74030
обслуговування ієромонах Закхей (Довганич)